برترین ها - ترجمه از محمودرضا حائری: همان طور که می دانید، لوگو ها نقش اصلی را در برند سازی بازی می کنند. یک لوگو خوب می تواند کمک بزرگی به شناختن کالا یا خدمات شما بکند. در این مقاله به صراحت به شما می گوییم که از طریق طراحی قوی و مراحل باز طراحی چطور برند ها به خوبی خودشان را ارائه می کنند.
البته، برای کسانی که در شغل شان موفق هستند، معانی پنهان در این لوگو ها به خوبی قابل درک نیست. شما نمی توانید ابتکار این طراحی ها را دریابید و اینکه چگونه آنها مفهوم شان را با استفاده از نماد ها و شکل ها بیان می کنند. ما 25 لوگو را گردآوری کردیم که پی برده ایم مفهوم پنهان پشت طراحی شان دارند.
مطلب مرتبط:

پشت پرده 25 لوگو مشهور چیست؟ (1)


13. MyFonts
«مای فونتس» منبعی از فونت ها است که تمام احتیاج های شما را به فونت رفع می کند. به عنوان یک سایت مرجع فونت چه چیزی از این بهتر که یک دست نویس از «My Fonts» را به عنوان لوگو انتخاب کنند؟ این لوگو بیان می کند که شما به هر فونتی که مورد نیازتان است دسترسی دارید.

پشت پرده 25 لوگو مشهور چیست؟ (2)14. Facebook Places
کسی سرویس منحل شده ی فیس بوک پلیسز را به خاطر می آورد؟ در نظر داشته باشید که به عنوان رقیب اصلی سایت «فور اسکوئر» تمامی کاری که باید انجام دهید این است که به طراحی آن شباهت پیدا کنید. به خصوص مستطیل که نماد نقشه است. شماره 4 را روی نقشه نمی بینید؟

پشت پرده 25 لوگو مشهور چیست؟ (2)15. Spartan Golf Club
مانند اکثر لوگوهای این فهرست تلاش داشت است که نامش را در لوگو ارائه کند. و این کار را به خوبی با نشان دادن 2 چیز انجام داده است. اولین تصویر نشان دهنده ی ضربه زدن یک گلف باز در این باشگاه است. دومین تصویر نیم رخ یک جنگجوی اسپارتی است.

پشت پرده 25 لوگو مشهور چیست؟ (2)16. Cluenatic
اگر نتوانسته اید از روی اسم حدس بزنید، «کلوناتیک» یک بازی معمایی است. و بازی معمایی احتیاج به یک معما به عنوان لوگو دارد. اینجا، کلمه Clue طوری طراحی شده که شبیه به یک هزارتو به نظر برسد. علاوه بر این اگر به لوگو به شکل کلی نگاه کنید، به نظر شبیه به کلید می آید.

پشت پرده 25 لوگو مشهور چیست؟ (2)17. Cisco
سیسکو برای طراحی، تولید، و فروش تجهیزات شبکه مشهور است. بنابراین تعجب برانگیز نیست که آنها تصمیم گرفته اند سیگنال دیجیتال را در لوگوی شان نشان دهند. اما این سیگنال دیجیتال معنای دیگری هم دارد. در واقع این سیگنال تصویری انتزاعی از پل مشهور گلدن گیت در سان فرانسیسکو است. با انتخاب این لوگو، سیسکو هم کاری را انجام می دهد وهم محل کار خورد را به تصویر کشیده است.

پشت پرده 25 لوگو مشهور چیست؟ (2)18. Eighty 20
در نگاه اول، به نظر شما می رسد که لوگوی این شرکت داده پردازی فقط از دو ردیف مربع بی هیچ قصدی ساخته شده استو در واقع در دستگاه دو واخدی ردیف بالایی 1010000 و ردیف دوم 0010100 است.این کدهای دو واحدی به ترتیب 80 و 20 را نشان می دهند. و در کنار همدیگر اسم شرکت را نشان می دهند. شما امتیاز بیشتری می گیرید اگر بدون این توضیح پی به معنای این لوگو برده باشید.

پشت پرده 25 لوگو مشهور چیست؟ (2)19. Nintendo Gamecube
من مطمئن هستم که همه با این موافق هستند که این لوگو به خوبی نشان دهنده ی بازی اش است. اما اگر هوشمندانه تر دیده شود. خط های آبی حرف G را ساخنه اند و فضای سیاه بین آنها حرف C را ساخته است. این دو حرف نشان دهنده چه هستند؟ درست است Game Cube

پشت پرده 25 لوگو مشهور چیست؟ (2)20. US Cyber Command
چرا این لوگو در این لیست قرار دارد؟ این که به نظر شبیه به لوگوهای مزخرف دولت آمریکا است. فرماندهی سایبری می خواهد شما به چه فکر کنید. نگاه دقیق تر ی به حلقه ی طلایی بیدازید و 32 کاراکتر را در داخل آن مشاهده کنید. درک معنای این کاراکترها قدری دشوار است. خیلی ها فکر می کنند ماموریت این فرماندهی در این 32 کاراکتر رمزنگاری شده است.

پشت پرده 25 لوگو مشهور چیست؟ (2)21. Microsoft XNA
XNA مجموعه ای از ابزارها است که برای برنامه نویسان بازی کاربرد دارد. خط نارجی که یکی از خط های تشکیل دهنده ی X است در واقع کد مورسی است که XNA را نشان می دهد.

پشت پرده 25 لوگو مشهور چیست؟ (2)22. Picasa
لوگوی سایت ویرایش و به اشتراک گذاری تصویر گوگل فقط نشان دهنده ی شاتر دوربین نیست. مفهموم کلمه ی پیکاسا نقش مهمی در این لوگو بازی می کند . پی مخفف کلمه تصویر به انگلیسی و کاسا به زبان اسپانیایی به معنای خانه است. متوجه خانه در میان این پره های رنگارنگ این شاتر شده اید؟

پشت پرده 25 لوگو مشهور چیست؟ (2)23. Rdio
اگرچه حرف A از این لوگو حذف شده است، این لوگو نشان دهنده ی سرویس آنلاین رادیویی است. در فاصله ی حرف D و O یک نت موسیقی قرار گرفته است.

پشت پرده 25 لوگو مشهور چیست؟ (2)24. The Bronx Zoo
باغ وحش برانکس در شهر نیویورک قرار دارد. طبیعتاً یک باغ وحش از حیوانات در لوگویش استفاده می کند ( در این نمونه زرافه و پرندگان) در لوگوی این باغ وحش قرار گرفته است. اما صبر کنید، نگاه دوباره ای به پاهای زرافه ها بکنید که به شکل هنرمندانه ای شهر نیویورک در میان پاهای آنها تصویر شده است.

پشت پرده 25 لوگو مشهور چیست؟ (2)25. Pittsburgh Zoo
باغ وحش های آمریکایی دوست دارند از فضاهای منفی در طراحی هایشان استفاده کنند. و باغ وحشی پیتسبورگ در پنسیلوانیا به زیبایی از این تکنیک استفاده کرده است. متوجه چیزی در این لوگو نشده اید، یک گوریل و یک شیر روبروی هم در دو طرف درخت قرار گرفته اند.

پشت پرده 25 لوگو مشهور چیست؟ (2)