بانکی: برند هر شرکت، نام یا نمادی است که هدف فروش کالا یا ارائه خدمات برای آن شرکت یا نهاد مورد استفاده قرار می گیرد و خیلی وقتها پیش می آید که شرکت های مختلف دنیا فروش شان بیش ار هر چیز مدیون برندشان هستند. برخی شرکت ها در دنیا هستند که شهرت جهانی خود را مدیون برندشان هستند و با همین برند فروش زیادی هم دارند. در این گزارش قصد داریم ارزشمندترین برندهای دنیا را به شما معرفی کنیم. نکته ای که در این گزارش بیش از همه به چشم می آید، حضور پررنگ و قدرتمند شرکت های فناوری در این فهرست ده تایی است.1. کوکاکولا


ارزشمندترین برندهای دنیا

برند شرکت کوکاکولا در حال حاضر با دارا بودن ارزش 77/8 میلیارد دلار بیشترین ارزش را در میان شرکت های پرآوازه جهان دارد و باز هم مثل سال گذشته از این نظر در مقام نخست قرار گرفته است.


2. اپل


ارزشمندترین برندهای دنیا

اپلی ها امسال از نظر ارزش برند جهش خوبی داشتند و برندشان با شش پله صعود نسبت به سال گذشته در رده دوم ارزشمندترین ها قرار گرفت. ارزش برند اپل در حال حاضر 76/6 میلیارد دلار است.


3. IBM


ارزشمندترین برندهای دنیا

این شرکت فعال در عرصه فناوری هم سال گذشته رده دوم را از نظر ارزش برند در اختیار داشت، اما امسال به رده سوم سقوط کرده است. ارزش برند این شرکت 75/5 میلیارد دلار است.4. گوگل


ارزشمندترین برندهای دنیا

ارزش برند گوگل نسبت به سال گذشته رشد 26 درصدی داشته است، اما رتبه اش بدون تغییر نسبت به پارسال همان چهارم است. برند گوگل در حال حاضر 69/7 میلیارد دلار می ارزد.5. مایکروسافتارزشمندترین برندهای دنیا

مایکروسافتی ها برعکس گوگل کاهش دو درصدی را در ارزش برند خود برای امسال دیدند، اما رتبه شان همچنان مثل پارسال پنجم است. ارزش فعلی برند مایکروسافت 57/9 میلیارد دلار است.


6. جنرال الکتریک

ارزشمندترین برندهای دنیا

جنرال الکتریک پارسال پنجم بود و امسال هر چند رشد دو درصدی در ارزش برند خود داشت اما یک پله سقوط کرد و رده ششم را در اختیار دارد. ارزش این برند بعد از دو درصد افزایش، 43/7 میلیارد دلار است.


7. مک دونالد

ارزشمندترین برندهای دنیا

مک دونالدی ها هم پارسال ششم بودند، امسال 13 درصد در ارزش برند رشد داشته اند و ارزش برندشان در حال حاضر 40/1 میلیارد دلار است.


8. اینتل


ارزشمندترین برندهای دنیا

اینتلی ها هم سال گذشته هفتم بودند و امسال علی رغم رشد 12 درصدی که نسبت به پارسال داشتند، در رده هشتم جای گرفته اند. امسال ارزش برند اینتل 39/4 میلیارد دلار است.


9. سامسونگ


ارزشمندترین برندهای دنیا

وضعیت سامسونگی ها از همه همتایانشان بهتر است. آنها که سال گذشته جای در بین 10 برند برتر نداشتند و به رتبه 17 قانع شده بودند، امسال با رشد 40 درصدی توانستند خود را تا رده نهم بالا بکشند. ارزش حال حاضر برند سامسونگ 32/9 میلیارد دلار است.


10. تویوتا


ارزشمندترین برندهای دنیا

تویوتا هم امسال در این رده بندی یک پله صعود کرده و ارزش برندش در حال حاضر با 9 درصد افزایش نسبت به سال گذشته، 30/3 میلیارد دلار است.