برای من خیلی مهمی!

یکی از مسائل مهم در زندگی خانوادگی این است که چگونه با همسرتان رفتار کنید که هم‌ کمترین مشکل به وجود بیاید و هم بتوانید لحظات خوبی را داشته باشید.
منیره پرتو مشاور خانوادگی …

یکی از مسائل مهم در زندگی خانوادگی این است که چگونه با همسرتان رفتار کنید که هم‌ کمترین مشکل به وجود بیاید و هم بتوانید لحظات خوبی را داشته باشید.

منیره پرتو مشاور خانوادگی ما برای داشتن لحظات شیرین‌تر در زندگی توصیه‌هایی دارد که آنها را به ترتیب در این ستون خواهید خواند. قدم اول برای موفقیت در چهار دیواری خانه‌تان این است که به همسرتان اهمیت بدهید.

برای داشتن یک زندگی زناشویی موفق سعی کنید به رفتارهای مطلوب همسرتان توجه کرده و آنها را تایید کنید. همسرتان باید بداند که شما برای او ارزش قائل هستید البته خوب است که این توجه و تشویق در جمع صورت بگیرد. مثلا اگر همسرتان در شستن ظرف‌ها به شما کمک می‌کند، شما هم غذای مورد علاقه او را درست کنید و به مهمانان بگویید برای قدردانی از همسرتان غذای دلخواهش را پخته‌اید. لازمه حفظ یک رابطه سالم زناشویی این است که برای خصوصیات، علایق و نیازهای همدیگر ارزش قائل شوید. بنابراین سعی کنید در روابط کلامی، غیرکلامی و عاطفی و همچنین تصمیم‌گیری‌های خود به افکار و نیازها و خواسته‌های همسرتان توجه کنید و پاسخ مناسب بدهید.

همیشه به یاد داشته باشید مساله یک طرف و شیوه برخورد با آن یک طرف دیگر است. به جای انتخاب روش پرخاشگرانه و خشونت‌آمیز، بهتر است روش مسالمت‌آمیز و دوستانه را انتخاب کنید. اگر رفتاری به نظرتان مبهم می‌آید، ساده‌ترین کار این است که هدف و منظور همسرتان را از او بپرسید. در واقع خود را در وضعیت طرف مقابل قرار دادن، قبول مسوولیت خود و شناخت انتظارات متقابل قدم اول در حل و فصل اختلافات زناشویی است.