موفق هایی که شکست خوردند

● بیل گیتس و اخراج از دانشگاه
این اسم در دنیای تجارت و شرکت‌ها برای هیچ‌کس ناآشنا نیست اما جالب است بدانید گیتس از دانشگاه هاروارد اخراج شده است و اولین تجارتش با شرکت «کوفوندر …

بیل گیتس و اخراج از دانشگاه

این اسم در دنیای تجارت و شرکت‌ها برای هیچ‌کس ناآشنا نیست اما جالب است بدانید گیتس از دانشگاه هاروارد اخراج شده است و اولین تجارتش با شرکت «کوفوندر مایکروسافت» همراه «پل‌آلن» با شکست مواجه شد اما بعد از این شکست، با تلاش‌های فراوان و کار سخت، «مایکروسافت» را جهانی کرد.

والت دیسنی و اخراج از مطبوعات

امروز مالک شرکت والت دیسنی که دنیایی از کارتون‌ها و پارک بزرگ معروف جهانی‌اش را دارد، کار خود را در دنیای مطبوعات آغاز کرد اما به دلیل نداشتن ایده‌های خوب و قدرت تصویرسازی (دقت کنید قدرت تصویرسازی!) مجبور شد از این حرفه دست بکشد اما این موضوع باعث نشد جستجوی موفقیت را رها کند بلکه به دنبال استعداد و خلاقیت دیگری در خودش گشت. او در زمینه‌های مختلفی کار کرد و شکست خورد اما سرانجام متوجه شد که قدرت تصویرسازی شخصیت‌های کارتونی را دارد و با خلق اولین شخصیت کارتونی، میکی ماوس، به دنیای هالیوود راه یافت.

هنری فورد و ۵ شکست پیاپی

شرکت خودروسازی «هنری فورد» به دلیل اختراعات و ابداعاتش در زمینه انواع ماشین‌ها بسیار مشهور است. این شرکت قبل از این معروف شدن، ۵ بار شکست‌ها و خسارت‌های سنگینی را تجربه کرده اما تا به دست آوردن «موتور فورد» از پا ننشسته است. در حال حاضر «فورد» یکی از شرکت‌های معروف در زمینه تولید اتومبیل محسوب می‌شود.