بذار از خاطراتش تعریف كنه!

وقتی همسرت داره با آب و تاب از خاطرات گذشته و دوستای دوران تحصیلش تعریف می كنه، هی نگو: «خیله خب، این مسایل مال اونوقتاست، به زندگی حالامون چه ربطی داره؟ یادت نره بخش مهمی از زندگی …

وقتی همسرت داره با آب و تاب از خاطرات گذشته و دوستای دوران تحصیلش تعریف می كنه، هی نگو: «خیله خب، این مسایل مال اونوقتاست، به زندگی حالامون چه ربطی داره؟ یادت نره بخش مهمی از زندگی ما رو خاطراتمون می سازه و دوستی های دوران بچگی و جوونی هم جزو بهترین و به یاد موندنی ترین خاطرات هر كسی یه. بنابراین، مثل اینه كه همسرت داره بخشی از گنجش رو با تو تقسیم می كنه.

گاهی «سكوت» خیلی حرف داره!

خیلی وقتا «سكوت» بیانگر خیلی حرفهاست. اگه تازگیها همسرت بیشتر از قبل ساكت شده و حس می كنی توی ارتباط تون مشكلی پیش اومده، بهتره خودت دست به كار بشی و دیوار سكوت رو بشكنی. فكر نكن اگه برای شروع صحبت پیشقدم بشی و به طور جدی با هم حرف بزنین، كوچیك می شی، نه! این نشون دهنده مسؤولیت پذیری و دلسوزی تو نسبت به زندگی مشتركتونه. پس وقت رو تلف نكن و برای شروع دوباره پیشقدم شو!

چشما همیشه با ما روراست نیستن

آقا! قبل از اینكه دریچه قلبت رو به روی همسر آینده ات بازكنی، یادت باشه كه دنیای خانمها با آقایون یه كمی فرق داره.

خوب حواست رو جمع كن و فراموشت نشه كه «چشما، همیشه با ما رو راست نیستن» پس با تفكر در انتخاب همسرت پیش برو نه با چشم. در ضمن بدون كه عشق واكنشی آموختنی و احساسی فراگرفتنیه . به خودت فرصت آموختن بده.

ضربان قلبت رو كنترل كن

تویه كتاب روانشناسی خوندم: «یك كلمه مهرآمیز می تونه سه ماه زمستون رو گرم كنه» و «یك همسر خوب، صدای قلب همسرش رو می شنوه و به احساساتش بها می ده». (۱) بد نیست گاهی به قلبتون سری بزنین و ضربانش رو كنترل كنین.

پا نوشت:

۱ - تسخیر قلب: تألیف را برت اكرمن