توجه به تغییرات

زنان و شوهران آنها اغلب با این دیدگاه که چندسالی از زندگی‌شان سپری شده و دیگر لازم نیست جذابیت‌ها و توجه به خود را حفظ کنند، به خود بی‌توجه می‌شوند.
آنها فکر می‌کنند در هر آراستگی …

زنان و شوهران آنها اغلب با این دیدگاه که چندسالی از زندگی‌شان سپری شده و دیگر لازم نیست جذابیت‌ها و توجه به خود را حفظ کنند، به خود بی‌توجه می‌شوند.

آنها فکر می‌کنند در هر آراستگی و وضعیتی که قرار گیرند، همسرشان قبلاً آنها را در این موقعیت دیده است، مسائل مستمر دیگری باید آنها را در کنار هم نگه دارد.در حالی‌که این فکر بزرگترین اشتباهی است که آنان دارند.

زن و مرد در نهایت مشکلات و در هر دور‌ه‌ای از زندگی باید نسبت به تغییرات و وضعیت متفاوتی که همسرش در آن قرار گرفته است، حساس بوده و با بیان آن، به همسرش اعلام کند که پس از سال‌ها و با وجود مشکلات ذهنی و کاری و اجتماعی،‌ هیچ‌گاه از او غافل نیست.

روانشناسان یکی از مهمترین مشکلات مربوط به زن و شوهر را این دیدگاه که برای هم تکراری شده‌اند و یا تنها وظیفه آنها حل مشکلات فرزندان و مسائل مالی است می‌دانند.

این تفکر باعث می‌شود زن و مرد در سنین بالاتر و هر چه که از زمان زندگی‌شان می‌گذرد خود را بیشتر غرق در مسائل سخت دیده و احساس تنهایی کنند. زن و شوهر پایه‌ها و ستون‌های خانواده هستند. اگر یکی از آنها نباشد دیگری نیز برای نگهداری کانون خانواده با مشکل روبه‌رو خواهد بود. تنهایی و انزوا باعث از بین‌رفتن استقامت ستون‌های زندگی شده و افراد را گرفتار شکستگی و افسردگی می‌کند. بنابراین به‌گونه‌ای دیگر به زندگی نگاه کنید.

به یاد داشته باشید باید مانند روزهای نخست ازدواج، همواره تغییراتی را که مربوط به همسرتان احساس می‌کردید، به او گوشزد کنید تا متوجه شود که در هر شرایطی و با وجود تمام مشکلات شما نسبت به او بی‌توجه نیستید و همین باعث می‌شود که او در هیچ شرایطی خود را تنها احساس نکند.