لبخندتان رازتان را فاش می‌کند

می‌خواهید انسان موفقی باشید؟ رابطه عاشقانه‌ای بسازید؟

می‌خواهید انسان موفقی باشید؟ رابطه عاشقانه‌ای بسازید؟

روابط اجتماعی‌تان را قوی‌تر کنید؟ ممکن است لبخندتان یک راز باشد. لبخند شما با روشی ساده و صادقانه می‌تواند بیش از آنچه تصور می‌شود تمام عوامل مثبت را به سوی شما جذب کند. چهره خندان شما به دیگران این پیام را می‌رساند که شما فردی هوشمند هستید و ارزش آشنا شدن دارید.

به گزارش مجله مایوکلینیک، «پاملا مک کلین» رئیس آکادمی روان‌شناسی DDS در آمریکا می‌گوید: «هنگامی که لبخندی بزرگ بر چهره شخصی می‌بینید، نشان‌دهنده این امر است که مشتاق است راز بزرگ درونی خود را برای شما فاش کند.» وی در ادامه می‌گوید: «شخصی که تمام مدت لبخندی بزرگ بر روی صورتش دارد می‌تواند انسانی سالم‌تر باشد و از زندگی اجتماعی، شغلی و رابطه عاشقانه بهتری برخوردار شود. یک لبخند بزرگ صادقانه هیچگاه تعبیر منفی ندارد.»

یک ضرب‌المثل ایرلندی می‌گوید آیرلندی‌ها با چشمانشان لبخند می‌زنند اما این ضرب المثل درست نیست.

بر اساس آمار منتشر شده در مجله روان‌شناسی مایو کلینیک، ۸۰ درصد از آمریکایی‌ها برای قضاوت درباره خلق و خوی طرف مقابلشان به لب‌ها نگاه می‌کنند، انسان‌ها برای هر دلیلی از جمله عصبانیت، ترس، خجالت، اضطراب و... ممکن است لبخند بزنند. نمی‌توان عضلات دور چشم را مجبور به شاد به نظر رسیدن کرد. وقتی انسان‌ها به واقع لبخند شادمانه می‌زنند، گونه‌ها جمع می‌شود و پوست اطراف چشم نیز حال شادمانه را منتقل می‌کند. احتمالا در بسیاری از کشور‌ها که سرکوب احساسات به یک نُرم فرهنگی تبدیل شده است مردم به جای نگاه کردن به لب‌های یکدیگر، به چشمان یکدیگر برای فهم احساسات نگاه می‌کنند.

لبخند باعث می‌شود شما موفق به نظر برسید

دکتر «لیلی گارسیا» رئیس دانشکده روان‌شناسی دانشگاه پروستو در اسپانیا می‌گوید: «لبخند باعث انتقال اعتماد به نفس شما به دیگران می‌شود. افرادی که زیاد لبخند می‌زنند انعطاف‌پذیر‌تر هستند و بهتر از دیگران با چالش‌ها مقابله می‌کنند.»

مطالعات پیشین حاکی از آن بودند که زنانی که مدام لبخند می‌زنند به طور متوسط ۳۰ سال بیش از دیگر زنان زندگی می‌کنند. یکی از مطالعاتی که در طی سال‌های اخیر منتشر شده نیز حاکی از آن است که لبخند زدن در عکس‌های گذشته می‌تواند پیش‌بینی داشتن ازدواجی موفق در آینده را کند. می‌خواهید شاد باشید؟ اخم کردن را کنار بگذارید و برای مدتی به زور لبخند بزنید تا سپس به آن عادت کنید.