به همسرتان عزت نفس بدهید

اگر شما از آن دسته آقایانی هستید که تودار هستند و به سختی می توانند از همسرشان تعریف کنند، سعی کنید حداقل یک بار در جمع خانوادگی یا دوستانه از همسرتان (در حضور او) تعریف کنید. چیزی …

اگر شما از آن دسته آقایانی هستید که تودار هستند و به سختی می توانند از همسرشان تعریف کنند، سعی کنید حداقل یک بار در جمع خانوادگی یا دوستانه از همسرتان (در حضور او) تعریف کنید. چیزی که مهم است، نشان دادن قدرشناسی شماست نه موضوعی که درباره آن صحبت می کنید. به طور مثال می توانید از دست پخت او تعریف کنید.

اگر از اضافه وزن همسرتان رنج می برید به هیچ عنوان سعی نکنید او را به گونه ای منفی از این موضوع آگاه کنید؟ به طور مثال وقتی همسرتان با شما صحبت می کند به جای نگاه کردن به او روزنامه بخوانید و یا این گونه وانمود کنید که سرگرم دیدن برنامه های کسل کننده تلویزیون هستید. به جای این کارها بهتر است با همسرتان به پیاده روی و ورزش بپردازید زیرا ورزش برای شما نیز مفید خواهد بود( حداقل مفیدتر از سریال های تلویزیونی)

هنگامی که در خانه هستید به تغییراتی که همسرتان در خانه، در طرز لباس پوشیدن، در رفتار و ... ایجاد می کند توجه کنید. در بیشتر مواقع همین که شما متوجه این موضوع شده اید برای او کافی است.

شاید برای خانم هایی که تازه به خانه بخت رفته اند شور شدن غذا زیاد رخ داده باشد که در این جا تفاوت میان مردهای رمانتیک و سایر آقایان مشخص می شود. یک مرد رمانتیک به جای عذرخواهی از میهمان ها و چشم غره رفتن به همسرش کمی نمک روی غذایش می ریزد و به خاطر دست پخت همسرش از او تشکر می کند. به این ترتیب بیشتر میهمان ها فکر می کنند که میزان نمک غذا به خاطر سلیقه مردخانه بوده است نه چیز دیگری!

و از طرف دیگر همسرتان که از ماجرا باخبر است با صمیم قلب شما را تحسین خواهد کرد چرا که مثل همیشه به او عزت نفس بیشتری داده اید و مهم تر از آن، این که به طور تقریبی از یک آبروریزی بزرگ جلوگیری کرده اید.

در پایان به آقایانی که ترجیح می دهند که به غذای شور همسرشان لب نزنند این نکته را یادآور می شویم که بزرگ ترین و بی نقص ترین میهمانی ها به پایان می رسند و بهترین مهمان ها هم منزل شما را ترک خواهند کرد و فقط شما می مانید و همسرتان!