شاد بودن هنر است

▪ شاد بودن‌ هنر است‌، شادی‌ کردن‌ هنری‌ والاتر
راستی‌ هیچ‌ به‌ این‌ موضوع‌ فکر کرده‌اید که‌ اگر همه‌ آدمهای‌ دنیا با اعتقاد به‌ این‌ مطلب‌ در کنار هم‌ زندگی‌ کنند، ما چه‌ …

شاد بودن‌ هنر است‌، شادی‌ کردن‌ هنری‌ والاتر

راستی‌ هیچ‌ به‌ این‌ موضوع‌ فکر کرده‌اید که‌ اگر همه‌ آدمهای‌ دنیا با اعتقاد به‌ این‌ مطلب‌ در کنار هم‌ زندگی‌ کنند، ما چه‌ جهان‌ زیبایی‌ خواهیم‌ داشت‌. تصور کنید برای‌ انجام‌ کاری‌، سوار بر اتومبیل‌ از خیابانهای‌ شهر عبور می‌کنید یا در داخل‌ اتوبوس‌ و یا پیاده‌رو ضمن‌ طی‌کردن‌ مسیر راهتان‌ با انسانهایی‌ برخورد می‌کنید که‌ با چهره‌ای‌ شاد و متبسم‌ به‌ شما نگاه‌ می‌کنند و برای‌ عرض‌ ارادت‌ بیشتر، کلاه‌ از سر برمی‌دارند و به‌ شما صبح‌ بخیر می‌گویند.

یا وقتی‌ به‌ محل‌ کارتان‌ می‌رسید، دوستانتان‌ با چهره‌ای‌ شاداب‌ و با سلامی‌ گرم‌ به‌ استقبالتان‌ می‌آیند و ایضا وقتی‌ در پایان‌ روز به‌ خانه‌ باز می‌گردید، آنجا را بهشت‌ روی‌ زمین‌ می‌یابید.

به‌ خدا سوگند که‌ خداوند ما را این‌ گونه‌ آفریده‌ است‌.موجودی‌ سرشار از محبت‌ و عشق‌ و دوست‌ داشتن‌، تا به‌ این‌ وسیله‌ در دلهای‌ دیگران‌ نفوذ کنیم‌ و برایشان‌ روزگار خوشی‌ را فراهم‌ بیاوریم‌.

این‌ چه‌ حرفی‌ است‌ که‌ در عالم‌ بالاست‌ بهشت‌

هر کجا حال‌ خوشی‌ هست‌، همانجاست‌ بهشت‌

برای‌ شاد بودن‌ باید توانایی‌ خندیدن‌ داشت‌.مشکلات‌ برای‌ همه‌ هست‌، اما بسیاری‌ از ما تا ماهها پس‌ از رفع‌ مشکل‌ آن‌ را فراموش‌ نمی‌کنیم‌ و متاثر از آنیم‌.شاید خود شما هم‌ تجربه‌ کرده‌ باشید، تشویق‌ دیگران‌ را زود فراموش‌ می‌کنیم‌، اما در عوض‌ نارضایتی‌ و تنبیه‌ تا مدتها در ذهن‌ می‌ماند و ورد زبان‌ ماست‌. باید بیاموزیم‌ که‌ «این‌ نیز بگذرد».از کودکانمان‌ یاد بگیریم‌ که‌ به‌ طور طبیعی‌ و بدون‌ احساس‌ خجالت‌ به‌ همه‌ چیز می‌خندند.

این‌ در طبیعت‌ و فطرت‌ ماست‌.به‌ همین‌ علت‌ با نشاط و شادابی‌ قدم‌ به‌ جهان‌ هستی‌ می‌گذاریم‌.اما چه‌ می‌شود که‌ بعدها در بزرگسالی‌ دچار انجماد و افسردگی‌ اخلاقی‌ می‌شویم‌.شاد بودن‌ و خندیدن‌ روح‌ ما را سالم‌ و متوازن‌ نگه‌ می‌دارد.ضمن‌ این‌ که‌ می‌توانیم‌ این‌ طراوت‌ را به‌ دیگران‌ نیز منتقل‌ کنیم‌.یکی‌ از بزرگترین‌ مسئولیتهای‌ ما این‌ است‌ که‌ از زندگی‌ لذت‌ ببریم‌.

بیایید با شاد بودن‌ احساس‌ بهتر و کارآیی‌ بیشتری‌ داشته‌ باشیم‌ و دیگران‌ نیز از مصاحبت‌ با ما راضی‌ و خرسند باشند.