چگونه وقت کافی برای انجام کارهای مورد علاقه پیدا کنیم؟

آیا آرزوی نوشیدن یک لیوان چای با دوستان خود را دارید و یا آرزوی خواندن کتاب دلخواه و حتی داشتن فرصتی برای رفتن به بازار را دارید؟
با رعایت چند نکته در این مطلب از «MSN» و با نظم دادن …

آیا آرزوی نوشیدن یک لیوان چای با دوستان خود را دارید و یا آرزوی خواندن کتاب دلخواه و حتی داشتن فرصتی برای رفتن به بازار را دارید؟

با رعایت چند نکته در این مطلب از «MSN» و با نظم دادن به کارها می توانید با ایجاد فرصت این آرزو را به واقعیت تبدیل کنید.

برنامه فیلتر ایمیل را روی سیستم خود نصب کنید تا با این روش وقت گران بهای خود را در جدا کردن ایمیل های ضروری و غیرضروری هدر ندهید.

از کمال طلبی دست بردارید. آیا به هنگام مرتب کردن تخت، روتختی باید صاف باشد؟ اگر فرزندان شما تخت خود را مرتب کرده اند، از درست کردن مجدد آن پرهیز کنید و وسواس به خرج ندهید.

لزومی ندارد قبل از به خواب رفتن تمامی اتاق نشیمن را مرتب کنید. روزی تنها یک یا دو کار را انجام دهید.

-تلفن همراه خود را برای مدت ۳۰دقیقه خاموش یا روی «Silent» قرار دهید. حتی اگر شده به هنگام صرف ناهار به مدت ۳۰دقیقه آن را خاموش کنید.

کارهایی مانند مرتب کردن عکس ها یا کابینت ها را به تنهایی انجام دهید تا برای شما مزاحمتی ایجاد نشود و کار ۳۰تا۶۰دقیقه ای طولانی نشود.

کارهایی مانند تمیز و مرتب کردن انبار، لباس شستن، شستن ظروف را با همکاری بقیه اعضای خانواده انجام دهید تا کار ۲۰دقیقه ای در عرض ۱۰دقیقه تمام شود.

به جای این که ۲تا۳کار را با هم انجام دهید و وقت را هدر دهید روی یک کار تمرکز کنید و آن را سریع تر انجام دهید.

اگر نمی خواهید اوقات فراغت خود را با شرکت کردن در جلسات از دست بدهید از «نه» گفتن واهمه ای نداشته باشید.

با برخورد صمیمی و محبت آمیز می توانید اعضای خانواده را در کمک و همکاری با خود قانع کنید.

با محول کردن کارها بین اعضای خانواده کار خود را سبک کنید، اما توجه داشته باشید که لازم است آن ها رابرای همکاری تشویق کنید.

از پشت گوش انداختن کارها پرهیز کنید. اگر در عرض ۲هفته دیگر تعطیلی دارید، از هم اکنون برنامه ریزی کنید تا در آخرین لحظه با عجله وقت خود را هدر ندهید و حداکثر استفاده را بکنید.

مترجم:علیرضا