۶ مزیت شغل مستقل

۱) امنیت شغلی: شاید در میان اهالی یکی‌دو نسل قبل، رفتن به سمت شغلی مستقل، ریسک بالایی داشت و مسیر امن‌تر این بود که یک شغل خوب در یک شرکت بزرگ داشته باشید. ولی حالا کار کردن در شرکت‌های …

۱) امنیت شغلی: شاید در میان اهالی یکی‌دو نسل قبل، رفتن به سمت شغلی مستقل، ریسک بالایی داشت و مسیر امن‌تر این بود که یک شغل خوب در یک شرکت بزرگ داشته باشید. ولی حالا کار کردن در شرکت‌های سنتی به یک گزینه با ریسک بالا تبدیل شده و کار کردن برای خود از امنیت بیشتری برخوردار است. «اگر من برای دیگری کار کنم فقط وقتم را صرف به دست آوردن پول کرده‌ام ولی سرمایه‌ای نساخته‌ام.» این، جمله‌ای است از «دون کن مک فرسان، موسس کارخانه و مدیر کارخانه پارتوسیستم». او همچنین می‌گوید: «به عنوان یک موسس، من مدیر سرنوشت خودم هستم.»

۲) آزادی: انسان‌ها عاشق سودهایی هستند که از حرفه مستقل‌شان به دست می‌آورند و از آزادی‌ای که برای برنامه‌ریزی و طراحی موفقیت‌شان دارند، لذت می‌برند. شما می‌توانید انتخاب کنید که چطور کار کنید و با چه کسی کار کنید و بهتر از همه اینها، آن است که شما دیگر مجبور نیستید بین زمان «با خانواده بودن» و «کار کردن»، انتخابی دردناک داشته باشید.

۳) انعطاف‌پذیری: مهم نیست در یک شهر بزرگ زندگی می‌‌کنید یا در یک شهر کوچک. موسس بودن یک موقعیت برابر برای تمام کارفرمایان است. ایمیل‌ها، کنفرانس‌های تلفنی و نسل جدید امکانات وب‌ها استفاده از زمینه‌های رقابتی تجارتی را حتی از کامپیوترهای خانگی امکان‌پذیر کرده است. شما می‌توانید با استفاده از شبکه اینترنتی، حرفه خود را در هر کجای دنیا توسعه دهید.

۴) تولید پول بیشتر: شما با کار کردن برای خودتان فرصت بزرگ‌تری برای دستیابی به پول بیشتر دارید تا وقتی که برای دیگران کار می‌کنید. وقتی برای خودتان کار می‌کنید، شما تاریخ خودتان را می‌سازید و داستان موفقیت خودتان را می‌نویسید؛ داستان املاک خودتان را و از همه مهم‌تر، چک حقوق خودتان را! وقتی برای خودتان کار می‌کنید این فرصت را به خود می‌دهید که با تمام قلب و عشقتان کار کنید.

۵) زندگی با شور و اشتیاقی عظیم: ۸۴ درصد از افرادی که مورد بررسی قرار گرفته‌اند، گفته‌اند اگر برای خودشان کار می‌کردند، شور و اشتیاق بیشتری برای انجام کارشان داشتند. دلیل شماره یک که انسان‌ها دوست دارند برای خود کار کنند، این است: «داشتن شور و هیجان بیشتر برای یک زندگی کاری موفق».

۶) شغل دوم: خیلی‌ها شغلی را شروع می‌کنند که بتوانند بعد از چند سال بازنشسته شوند و در همین حال، متوجه می‌شوند که نمی‌توانند از پس بازنشستگی برآیند. آنها دیگر نمی‌خواهند بازنشسته باشند. دکتر مری فورلانگ، نویسنده کتاب «تبدیل نقره به طلا»، می‌گوید: «آنها دنبال راهی می‌گردند که بازگردند؛ پس زمام آینده خودشان را به دست می‌گیرند و دوباره زندگی‌شان را تعریف می‌کنند. آنها کاری می‌خواهند که بازتاب‌دهنده ارزش‌ها و هویت‌شان باشد. آنها می‌‌خواهند تفاوت ایجاد کنند.» یک تحقیق جدید نشان داده است که ۵۰ درصد آمریکایی‌ها بعد از سن بازنشستگی و در دهه ۵۰ و ۶۰ زندگی‌شان هنوز دوست دارند کار کنند.