پنج راه تا فکری برتر

۱) برای مدت دو هفته ساعت مچی‌تان را نبندید. این کار کم‌کم به شما کمک خواهد کرد تا به این احساس و درک از زمان برسید که در چه مقطعی از زمان قرار دارید. به این ترتیب شما می‌توانید در …

۱) برای مدت دو هفته ساعت مچی‌تان را نبندید. این کار کم‌کم به شما کمک خواهد کرد تا به این احساس و درک از زمان برسید که در چه مقطعی از زمان قرار دارید. به این ترتیب شما می‌توانید در طول روز زمان را حدس بزنید.

۲) به عنوان یک قاعده روزانه به خودتان و وجودتان توجه داشته باشید که چه کسی هستید؟ هر روز از خودتان بپرسید که «چه کاره‌ام» و «چه نقشی را ایفا می‌کنم.» در جواب دادن به این سوال‌ها با خودتان رو راست باشید والا شاید زمانی به خودتان بیایید و ببینید که مسیر زندگی‌تان را اشتباه می‌روید.

۳) هر روز به صورت یک کار همیشگی ۱۰ دقیقه از وقت خود را صرف مدیتیشن و تمرکز کنید. نیازی به انجام تکنیک‌ها و روش‌های سخت هم نیست. آرام بنشینید و نفس عمیق بکشید و عمل دم و بازدم را انجام دهید و فکرهایی که در سر دارید رها کنید.

۴) زیاد نگران اینکه دیگران در مورد شما چه فکر می‌کنند، نباشید بلکه بیشتر روی اینکه شما چه فکری نسبت به دیگران دارید، تمرکز کنید. به علایم ظاهری افراد و زبان بدن و زبان اشاره کسانی که دوروبرتان هستند توجه ویژه داشته باشید و سپس سعی کنید حدس بزنید آنها چه احساسی دارند.

۵) به یاد داشته باشید رسیدن به توانایی‌های ذهنی و روحی و قدرت ادراک همیشه در دسترش شما هستند. توجه داشته باشید مدام حالت‌های روحی افراد در طول روز تغییر می‌کنند، نسبت به این حالت‌ها آگاه باشید و حواستان به این مواقع باشد و توجه کنید که چه احساسی دارید و به چه فکر می‌کنید.

منبع: مجله woman health