با هر انتخابی فرصت‌های جدیدی پیش روی شماست

ایجاد تغییر در زندگـی ممکن است کمی ‌ترس‌آور باشد و بـا وجـود اینکه عمـیقاً می‌خواهید عنان سرنوشت خود را در دست گیرید، باز هیچ کاری نمی‌توانید پیش ببرید، چون از ایـجاد آن تغییر …

ایجاد تغییر در زندگـی ممکن است کمی ‌ترس‌آور باشد و بـا وجـود اینکه عمـیقاً می‌خواهید عنان سرنوشت خود را در دست گیرید، باز هیچ کاری نمی‌توانید پیش ببرید، چون از ایـجاد آن تغییر وحشت دارید.

ترس از ناشناخته‌ها باعث می‌شود افراد نتوانند از فرصت‌ها استفاده کرده و در موقعیت‌هایی که چندان خوشایندشان نیست باقی بمانند.

هر موقع صحبت از تغییر پیش می‌آید، مردم به گفتن "چه پیش خواهد آمد" می‌افتند. اگه اشتباه کنم چی میشه؟ اگه بدتر از اینکه الان هست بشه، چی میشه؟ اگه شکست بخورم چی میشه؟

با خودتان فکر می‌کنید موقعیتی که الان دارید بهتر است و به همین خاطر همه‌ی ایده‌ها و افکار تازه برای تغییر را در ذهنتان دفن می‌کنید.

و فکر می‌کنید باید همین جایی که هستید باقی بمانید. گوی شیشه‌ای هم ندارید که پیش‌بینی کنید در آینده چه روی می‌دهد، به همین خاطر نمی‌توانید مطمئن باشید که نتیجه کارتان چه خواهد شد. از آنچه که الان دارید مطلعید و با خودتان می‌گویید که این که دارید چندان هم بد نیست.

ترس از ناشناخته‌ها یکی از مهمترین دلایلی است که افراد را از ایجاد هر نوع تغییر مثبت در زندگیشان باز می‌دارد. اگر ذهنتان را آزاد بگذارید، تا هر وقت که بخواهید برایتان تصورات منفی خلق می‌کند.

اما کمی ‌در موردش فکر کنید. شما توانایی فکر کردن به بدترین چیزهایی که ممکن است اتفاق بیفتد را دارید، پس چرا از این انرژی خود برای تصور بهترین چیزهایی که ممکن است اتفاق بیفتد استفاده نمی‌کنید؟

فقط باید تمرکز کنید. وقتی شانس این هم وجود دارد که نتیجه کارتان خوب باشد، چرا وقتتان را برای فکر کردن در مورد اتفاقات بد هدر می‌دهید؟

هر انتخابی که بکنید، فرصت‌های جدیدی پیش روی شما می‌گذارد. فرصت‌هایی که حتی فکرش را هم نمی‌توانستید بکنید.

هیچ انتخابی نادرست نیست، فقط فرصت‌هایی که به واسطه آن انتخاب برای ما پیش می‌آید با هم متفاوت هستند.

اگر انتخاب‌های خود را مهیج و باارزش بدانید، تجربه ناشناخته‌ها برایتان ساده‌تر خواهد شد. فقط باید تصمیم بگیرید که چه کاری را می‌خواهید در حال حاضر انجام دهید. یادتان باشد انتخاب غلط وجود ندارد.

وقتی در نظر دارید که تغییری در زندگیتان ایجاد کنید، تردید دارید که آیا واقعاً از عهده آن برمی‌آیید یا نه.

در این موقعیت‌ها همه چیز بزرگتر و دشوارتر از آنچه که هست به نظر می‌رسد و وقتی به آن نگاه می‌کنید به نظرتان کار بسیار سختی می‌آید. معمولاً از خودتان می‌پرسید: چه کسی می‌تواند این کار را انجام دهد؟

اگر بخواهید چیزهای بزرگ به دست آورید یا حتی فقط به آرامش درونی برسید، باید بتوانید از آن قلمرو آرامش خود بیرون آمده و چیزهای جدید را امتحان کنید. اگر موفق هم نشوید، حداقل تلاشتان را کرده‌اید و تا آخر عمرتان افسوس نمی‌خورید که چرا آن قدم را در زندگی برنداشتید.

با امتحان کردن چیزهای تازه، دانشتان هم بیشتر شده و چیزهای جدید یاد می‌گیرید که در آینده به دردتان خواهد خورد.

و از اینکه توانسته‌اید در یک موقعیت دیگر هم موفق شوید، اعتماد به نفستان بالا می‌رود.