خوش‌شانس باشید!

آیا برای خوش‌شانس بودن آمادگی دارید؟
روش‌های خاص بسیاری برای خوش‌شانسی و موفقیت در زندگی شما وجود دارد و ساده‌ترین روش این است که فقط به‌دنبال آن بگردید، به همین سادگی.
شاید …

آیا برای خوش‌شانس بودن آمادگی دارید؟

روش‌های خاص بسیاری برای خوش‌شانسی و موفقیت در زندگی شما وجود دارد و ساده‌ترین روش این است که فقط به‌دنبال آن بگردید، به همین سادگی.

شاید توجه کرده باشید زمانی‌که یک اتومبیل جدید خریداری می‌کنید در اندک زمانی شبیه آن‌را همه‌جا می‌یابید در حالی‌که آنها قبلاً نیز آن‌جا بوده و شما اکنون آنها را می‌بینید چون ”می‌خواهید ببینید“. همین مسئله درباره شانس و اقبال نیز مصداق می‌یابد. فقط کافی است در جست‌وجوی آن باشید و آن‌را پیدا کنید. موقعی‌که خود را در زندگی خوش‌شانس دانسته‌اید برشمارید و بیشتر آن‌را حس کنید.

همین امروز خوش‌شانس و موفق شوید

امکان دارد به شما بگویند که اگر قلباً شکرگزار باشید خداوند و جهان هستی به زندگی شما خوشبختی می‌آورند. مسلماً این ایده بسیار جالبی است ولی به‌عقیده من و از جنبه‌ای دیگر اگر شما هم‌اکنون خود را موفق بدانید و فراتر از آن‌را نیز بطلبید خالق چارچوب ذهنی خاصی برای خود می‌شوید. همین امر باعث می‌شود تا از موقعیت‌ها نهایت استفاده را ببرید که در صورت عدم این ذهنیت، موفق به درک آنها نبوده‌اید.

به‌عنوان مثال فرض کنید در جست‌وجوی شغلی هستید و یکی از دوستانتان پیشنهاد کاری را در شهری دیگر به شما می‌هد که ممکن است به‌راحتی آن‌را نادیده بگیرید، ولی اگر به‌دنبال موفقیت و خوشبختی باشید و ممنون به خاطر داشتن شانس‌های زیاد خود در زندگی، مسلماً در همان لحظه تصمیم می‌گیرید روی پیشنهاد او فکر کنید. چند هفته بعد احتمالاً در آن شرکت مشغول به‌کار شده و درآمد بیشتری کسب نموده‌اید و به‌خود می‌گوئید که ”موفق شدم“.

هم‌اکنون مواقعی را که در زندگی خود احساس موفقیت و خوش‌شانسی کرده‌اید در نظر بیاورید. متوجه می‌شوید که احساس بهتری به شما دست داد است و حتی اگر فردی مذهبی نباشید این حس قدرشنای برای جنبه روحی شما مؤثر واقع می‌شود.

بنابراین باید در جست‌وجوی خوشبختی باشید و وقتی آن‌را یافتید می‌بینید که فقط در دنیای خیالی نیست که می‌توان موفق و خوش‌شانس بود.

الهام حکاک