فواید دعوا با همسر!

دفعه بعد که با همسرتان بر سر یک موضوع بحث کردید خوشحال باشید، زیرا محققان دانشگاه یوسی‌ال‌ای متوجه شدند داشتن یک بحث سازنده با همسر می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن انسان …

دفعه بعد که با همسرتان بر سر یک موضوع بحث کردید خوشحال باشید، زیرا محققان دانشگاه یوسی‌ال‌ای متوجه شدند داشتن یک بحث سازنده با همسر می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن انسان کمک کند. به گزارش برترین ها، محققان از زوج‌های جوانی که از زندگی خود رضایت داشتند خواستند به مدت ۱۵ دقیقه در مورد مشکلات‌شان بحث کنند.

آن‌ها متوجه شدند این کار باعث افزایش فشار خون و ضربان قلب همسران شده و تولید سلول‌های سفید را افزایش می‌دهد. در حقیقت فواید این بحث کردن درست مانند ورزش کردن می‌توانست روی سلامت زوج‌ها اثر بگذارد اما این بحث‌ها باید با دقت و به دور از هر گونه بگومگو و کشمکش باشد. زوج‌هایی که مرتبا در مجادله‌ها و بحث‌ها یکدیگر را مسخره می‌کنند و باعث آزار هم می‌شوند نه تنها روحیه یکدیگر را تخریب می‌کنند بلکه تعداد سلول‌های سفید بدن آن‌ها نیز کاهش پیدا می‌کند. ترشح هورمون استرس در این زوج‌ها افزایش پیدا می‌کند و همین عوامل سبب می‌شود مدت زمان بهبود پیدا کردن آن‌ها از بیماری تا ۴۰ درصد طولانی‌تر از دیگران باشد. دانشمندان معتقدند، همسران باید در مورد مشکلات خود با یکدیگر بحث کنند و سعی نکنند ناراحتی‌های خود را پنهان کنند. افرادی که احساسات و نظرات خود را مخفی می‌کنند تعداد کمتری از سلول‌های مفید را در بدن خود دارند و بیشتر بیمار می‌شوند.