خواستن ، توانستن است

چرا به‌نظر می‌رسد که بعضی افراد خیلی راحت نردبان ترقی را در اداره بالا می‌روند، در حالی که برخی دیگر سالیان سال همان‌جایی که بودند باقی می‌مانند؟ ممکن است فکر کنید که فقط به …

چرا به‌نظر می‌رسد که بعضی افراد خیلی راحت نردبان ترقی را در اداره بالا می‌روند، در حالی که برخی دیگر سالیان سال همان‌جایی که بودند باقی می‌مانند؟ ممکن است فکر کنید که فقط به این دلیل است که این افراد قابلیت‌های بیشتری برای موفقیت دارند مثل مغز خوب، استعداد و پارتی. اما چیز دیگری هم به همین اندازه اهمیت وجود دارد: رفتار.

دکتر مارتین سلیگمان، نویسنده کتاب خوش‌بینی دریافته است که رفتار عامل تعیین‌کننده بهتری برای موفقیت است، نسبت به IQ ، تحصیلات و سایر عوامل. او دریافت که افراد مثبت سالم‌تر زندگی می‌کنند و روابط بهتری داشته و در کارشان پیشرفت بیشتری می‌کنند. همچنین دریافته که افراد مثبت ‌اندیش پول بیشتری هم درمی‌آورند.

هرکسی می‌تواند رفتاری درست داشته باشد. مهم نیست که اهل کجا باشید یا استعداد ذاتی‌تان چقدر باشد، رفتار صحیح تفاوت بزرگی در کار شما ایجاد خواهد کرد.

‌ من مسوول سرنوشت خود هستم. اگر در سراسر زندگی کاری خود منتظر اتفاقی هیجان‌انگیز باشید، احتمالا انتظارتان طولانی خواهد شد. متخصصان موفق کسانی هستند که خودشان بیرون می‌روند و این اتفاق را به وجود می‌آورند. پس سعی کنید به طریقی متفاوت‌تر به کار خود نگاه کنید. کارتان را تا حد نهایت پیشرفت بالا خواهید برد و مسوول آن فقط و فقط خودتان هستید.

‌ هر چیزی ممکن است. فکر می‌کنید هیچ‌وقت نمی‌توانید به مقام نایب‌رئیس شرکت ارتقای پیدا کنید؟ پس مطمئن باشید که نمی‌توانید. یادتان باشد اگر فکر کنید که نمی‌توانید، به احتمال خیلی زیاد نخواهید توانست.

‌ هیچ‌ کاری آنقدر کوچک نیست که خوب انجامش دهید. هیچ‌وقت نمی‌دانید که دیگران متوجه شما خواهند شد یا نه. این یک دلیل برای این است که به کارتان افتخار کنید، به همه آن. مدیرعامل شرکتی می‌گفت اولین کارش این بوده که ذخیره انبار را چک کند و خیلی زود به خاطر تلاش‌های خود و کار خوبش شناخته شد. دفعه بعدی که می‌خواستید کارتان را سرهم‌بندی کنید چون فکر می‌کنید کسی متوجه کار شما نیست این را به یاد داشته باشید.

وبلاگ احمد محمودی