انتشار موسیقی متن لایق اسکار «رشته خیال/جامه شبح» در فضای مجازی

موسیقی متن جانی گرینوود برای جدیدترین فیلم پل تامس اندرسن و دنیل دی‌لوییس با نام «رشته خیال»/ «جامه شبح» از آن آثار فوق‌العاده‌ای است که بی‌تردید شایسته نامزدی در جوایز اسکار است؛ و شاید برای جلب توجه اعضای آکادمی است که به‌تازگی به صورت کامل در فضای مجازی منتشر شده است.

هنروتجربه به نقل از ایندی‌وایر نوشت: این موسیقی چهارمین همکاری گرینوود و اندرسن پس از فیلم‌های «خون به‌پا خواهد شد»، «استاد» و «نقص ذاتی» است و می‌تواند بهترین موسیقی فیلم گرینوود تا امروز هم ارزیابی شود. این موسیقی‌دان بزرگ هرگز نامزد تندیس طلایی نشده است و «رشته خیال» لایق به وجود آوردن تغییر در این وضعیت است.

پیش از این نشریه «ایندی‌وایر» موسیقی گرینوود را به عنوان بهترین اثر سال ۲۰۱۷ انتخاب کرده و دیوید ارلیش درباره آن نوشته است: «اگر موسیقی شنیدنی گرینوود برای «رشته خیال» زیباترین و خودبسنده‌ترین اثری است که او تا امروز در سینما خلق کرده است، فقط به خاطر این است که تصنیف‌های او برای این فیلم در عین حال، تفکیک‌ناپذیرتر و رهانشدنی‌تر از هر وقت دیگری هستند.»

حدود هفتاد درصد از «رشته خیال» از موسیقی گرینوود بهره برده است؛ موسیقی‌ای که این روزها به صورت کامل و رایگان در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

اشتراک گذاری در: