چند خبر از صدا و سیما

«ققنوس» تا پایان هفته با جشنواره فیلم فجر همراه خواهد بود

ویژه برنامه «ققنوس» در شبکه چهار سیما که از ۱۳ بهمن به تحلیل فیلم ها و برگزاری جشنواره فیلم فجر پرداخته ، تا پایان هفته این جشنواره را از زوایای مختلف نقد و بررسی می کند.

به گزارش رسیده، ققنوس شب گذشته در بررسی فیلم های شرکت کننده در جشنواره امسال، به فیلم لاتاری ساخته محمد حسین مهدویان پرداخت . لاتاری از جمله فیلم هایی بود که امسال در جشنواره فیلم فجر به چشم مخاطبان آمد و حرف ها و بحث های فراوانی را همراه خود کرد. ققنوس شب گذشته در بررسی فیلم های جشنواره فیلم فجر از بهروز افخمی دعوت کرد تا نظرش درباره جشنواره و داوری آثار بیان کند. تهیه کننده این برنامه در بخشی از ققنوس سه شنبه شب نیز ، گفت و گویی با مهدویان را تقدیم مخاطبانش کرد.

محمد حسین مهدویان در گفت و گو با «ققنوس» گفت:دغدغه ساخت فیلمی با موضوعات اجتماعی داشتم و دست به ساخت “لاتاری”زدم.

مهدویان که پیش از این، او را با سریال مستند داستانی «آخرین روزهای زمستان» بر اساس زندگی شهید باقری می شناختیم در گفتگو با «ققنوس» با اجرا و سردبیری اکبر نبوی، «لاتاری» را فیلمی درباره مهاجرت دانست و گفت: آثار زیادی در سینما درباره مهاجرت با نگاهی به معضلات اجتماعی ساخته شده است اما من فقط به قصه ای که می خواستم تعریف کنم فکر کردم و هیچ گاه نگاه مقایسه ای با آثار دیگر در سینما نداشتم.
وی تصریح کرد: «لاتاری» فیلمی است که باید منتقدان درباره اش صحبت کنند و تاثیرگذاری اش در میان مخاطب را ارزیابی کنند.
مهدویان در پاسخ به این پرسش که موضوع فیلم خود را تا چه اندازه سیاسی می داندگفت: شاید عده ای فکر کنند که این فیلم نقبی به حوزه های سیاسی و امنیتی هم می زند اما به نظرم این موضوعات چنان در هم تنیده شده اند که نمی توان موضوعات اجتماعی را از فضای سیاسی پیرامونمان جدا کرد.
وی ضمن اشاره به علاقه مندی مخاطب به موضوعات اجتماعی پیرامونش  اظهار کرد: جامعه ایران همواره درگیر موضوعات مختلف اجتماعی است و در این فیلم هم تلاشی نکردم که موضوعات را از هم تفکیک کنم و اصولا در جامعه ایران نمی توان این موضوعات را از هم جدا کرد.
این کارگردان با اشاره به علاقه مندی اش به موضوعات اجتماعی بیان کرد: ما در جامعه ای زندگی می کنیم که چالش های اجتماعی در آن دیده می شود و این موضوعات حتما بخشی از دغدغه های من است.
وی تاکید کرد: من به عنوان فیلمساز خود را موظف به دیدن این چالش ها و موضوعات می کنم و علاقه مند به تولید فیلمی هستم که دغدغه های خودم را در این حوزه نشان دهم.
ویژه‌برنامه «ققنوس» به تهیه‌کنندگی اکبرزاده نیاکی و سردبیری روح الله رجبی از ۱۳ بهمن، ویژه جشنواره فیلم فجر آغاز شد و تا پایان هفته هر شب ساعت ۲۰:۳۰ ، زنده از پردیس ملت روی آنتن شبکه چهار سیما می رود. به گفته تهیه کننده این برنامه، ققنوس روز جمعه مبحث جشنواره فیلم فجر را پایان می دهد و به مناسبت اختتامیه جشنواره سینمایی “ققنوس” که در حوزه هنری برگزار می شود ، جمعه و احتمالا شنبه آینده مبحث جشنواره ققنوس را بررسی خواهد کرد.

«ثریا» امشب فضایی می شود
برنامه «ثریا» امشب ۲۵ بهمن با موضوع فناوری فضایی ایران؛ مسیر طی شده و افق های آینده، روی آنتن خواهد رفت.
به گزارش رسیده، در این برنامه مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فضایی ایران و تعدادی از کارشناسان صنعت فضایی به استودیو ثریا می آیند تا درباره آینده فناوری فضایی ایران گفتگو کنند.
ثریا به تهیه کنندگی و اجرای محسن مقصودی،کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیما است که چهارشنبه ها پس از سریال شبانگاهی و حوالی ساعت ۲۳:۱۵ بطور زنده پخش می شود.

از دردسرهای دختر ترامپ تا استعفای مقامات کاخ سفید در «گزارش هفتگی»
در برنامه روز جمعه ۲۷ بهمن گزارش هفتگی، مهمترین تحولات داخلی، منطقه و جهان بررسی خواهد شد.
به گزارش رسیده، سرنگونی یک فروند جنگنده رژیم صهیونیستی توسط پدافند هوایی سوریه و واکنش ها و مرور تحولات سوریه، حضور باشکوه مردم در ۲۲ بهمن و بازتاب های آن در رسانه های جهانی وپیام رهبری در پی حضور حماسی مردم بصیر ایران در این راهپیمایی، دیدار رهبر انقلاب با اعضای کنگره شهدای استان سیستان و بلوچستان، دیدار رئیس­جمهور با سفرای جهان در تهران همزمان با دهه فجر، سفر دوره ای تیلرسون به منطقه، فصل جدید در روابط دوکره و حاشیه­های پررنگ تر از متن المپیک زمستانی پیونگ چانگ، اقدام جدید اسراییل برای ضمیمه کردن شهرک های اشغالی به خاک خود و دردسرهای ترامپ ناشی از دخالت های دخترش در امور سیاسی و بدنبال آن استعفای مقامات کاخ سفید، از مهمترین سرفصل های برنامه هین هفته گزارش هفتگی است.
گزارش هفتگی به تهیه کنندگی شهریار افشاری پور کاری از گروه سیاسی شبکه یک سیما است که جمعه ها حوالی ساعت ۱۲:۳۰ با اجرای رضا ابراهیمی از این شبکه روی آنتن می رود.

پخش سه سریال جدید از رادیو نمایش

از ۲۶ بهمن ماه ، پخش سه سریال جدید از رادیو نمایش آغاز می شود.

به گزارش رسیده ،مسافر، بشکه های جادویی و چشم انتظار عناوین سریال هایی است که پخش آن از روز پنج شنبه در رادیو نمایش آغاز می شود.

مسافر را هدیه رضایی نوشته و کارگردانی آن را مینو جبارزاده بر عهده دارد.در خلاصه داستان مسافر آمده است : محسن و علی در جبهه آشنا می شوند ، علی شهید می شود و……این سریال رادیویی به تهیه کنندگی : اشرف السادات اشرف نژاد ، گویندگی مهرداد مهماندوست ، صدابرداری: رضا طاهری ، ، فردا ساعت ۱۳:۳۰ از رادیو نمایش پخش می شود و هنرمندانی چون احمد ایرانیخواه، نازنین مهیمنی، معصومه عزیز محمدی، صدیقه کیانفر و جواد پیشگر در آن به ایفای نقش می پردازند.

بشکه های جادویی  هم که از فردا به روی آنتن رادیو نمایش می رود را ایوب آقاخانی کارگردانی کرده و فاطمه میرمحمدی نویسندگی آن را بر عهده داشته است .در این سریال رادیویی هنرمندانی چون میر طاهر مظلومی ، محسن بهرامی، شیوا رفیعیان، سینا نیکوکار، احمد گنجی، مهرداد عشقیان و علی اصغر دریایی به ایفای نقش می پردازند.این سریال به تهیه کنندگی : فرشاد آذرنیا، صدابرداری: حیدر صفدری و تهیه کنندگی : فرشاد آذرنیا از فردا ساعت ۱۵:۱۵ به روی آنتن رادیو نمایش می رود.داستان بشکه های جادویی درباره یک کارشناس محیط زیست و دغدغه هایش برا نجات یک آبگیر آلوده به مواد شیمیایی است.

چشم انتظار نیز در همین روز ساعت ۲۰:۳۰ به روی آنتن رادیو نمایش می رود که هدیه رضایی آن را نوشته و داستان آن درباره مردی است که همسرش را به توصیه پزشک از بیمارستان به خانه می برد تا از او نگهداری کند .این سریال رادیویی با هنرمندی بازیگران اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تهیه و تولید شده و ژاله محمد علی تهیه کنندگی آن را برعهده دارد .

«ملازمان حرم» به شبکه افق می آیند

سری جدید مجموعه مستند «ملازمان حرم» گفت وگو با مادران شهدای مدافع حرم، از پنجشنبه این هفته از شبکه افق پخش خواهد شد.

به گزارش رسیده، سری جدید مجموعه مستند «ملازمان حرم» با موضوع گفت وگو با مادران شهدای مدافع حرم، از پنجشنبه این هفته روی آنتن شبکه افق می رود.

در سری جدید این مجموعه، با مادران شهدای گرانقدری همچون حسین معزغلامی، محمدرضا دهقانی، سید محمدحسین میردوستی، محمد امین کریمیان، مهدی عزیزی، مرتضی کریمی و مجید قربان خانی گفت وگو شده است.

فضه سادات حسینی اجرای این سری از «ملازمان حرم» را بر عهده دارد، مجموعه ای که همانند سری نخست، تلویزیون اینترنتی نصرTV مجری طرح آن است.

طاهر ده پهلوان تهیه کننده و سید یاسر صانعی کارگردان این مجموعه هستند که هر پنجشنبه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه افق پخش می شود.

تکرار آن هم برای پخش در ساعت ۷:۰۰ روز بعد در نظر گرفته شده است.

زهرا ابراهیمی مادر شهید حسین معزغلامی در نخستین قسمت حضور می یابد و درباره همسر شهیدش و ویژگی های اخلاقی و رفتاری او می گوید.

(بازدید: 1)

اشتراک گذاری در: