خیراله خادمی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه زیرساخت‌های حمل‌ونقل اظهار داشت: با توجه به رویکرد ریلی دولت یازدهم و دوازدهم، برای احداث خطوط دوم راه‌آهن و خطوط جدید برنامه‌ریزی شد.
وی افزود: در حوزه شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل قرار شد امسال از مجموع پروژه‌های باقیمانده از سال گذشته و پروژه‌های سال جاری 919 کیلومتر آماده بهره‌برداری ‌می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه «بخشی از 919 کیلومتر نام‌برده شامل اتصال خطوط ریلی به 5 استان کشور می‌شود» گفت: محور خواف-هرات برای اتصال ریلی به افغانستان امسال در حد تعهدات شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل انجام می‌شود و همچنین قطعه یزد-مهریز به طول 30 کیلومتر از محور یزد-اقلید امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل خاطرنشان کرد : با تکمیل ریل‌گذاری 516 کیلومتر خطوط ریلی 22 استان کشور به شبکه ریلی متصل می‌شود ، استان‌ همدان انجام‌شده، کرمانشاه در حال آماده‌سازی، گیلان حدود 21 کیلومتر از ریل‌گذاری با وجود گلوگاه‌های متعدد باقیمانده و ریل به مرکز استان آذربایجان غربی رسیده و در حال آماده سازی برای بهره‌برداری است.

همچنین در استان آذربایجان شرقی هدف اتصال به بستان‌آباد است که تا به حال 85 کیلومتر ریلگذاری صورت گرفته است.

خادمی با بیان اینکه تا امروز به 90 درصد اهداف رسیده‌ایم ، به‌ طوری‌که 410 کیلومتر از 516 کیلومتری که سال جاری در دست ریل‌گذاری قرار گرفت بعلاوه باقیمانده ریل‌گذاری از سال گذشته انجام‌شده و حدود 94 کیلومتر تا تحقق وعده 919 کیلومتر باقیمانده است که با این روند به‌طور حتم تا پایان سال به اهداف برنامه دست می‌یابیم.