به نقل از راشاتودی، وزیر دارایی کره‌جنوبی گفت: ممنوعیتی برای تجارت بیت‌کوین در کوتاه مدت در کره جنوبی وجود ندارد. این اظهارات وزیر دارایی کره جنوبی با بیانیه وزارت دادگستری این کشور که در مورد اعمال ممنوعیت بیت کوین صحبت به میان آورده بود در تناقض است.

در همین حال «کیم دانگ یئن» وزیر دارایی کره جنوبی گفت: تمام وزارتخانه‌ها موافق این مطلب هستند که نیاز است دولت به بالا گرفتن تب سرمایه گذاری در بیت کوین پاسخ دهد و تا حدودی هم مقرراتی را برای آن وضع کند.

البته وزیر دادگستری کره جنوبی در روز پنج شنبه صحبت از اعمال ممنوعیت در صرافی‌های ارز رمزنگار به میان آورده بود. بر همین اساس، به دنبال انتشار بیانیه وزارت دادگستری کره جنوبی در راستای ممنوعیت تجارت بیت کوین در این کشور، موجی از انتقادها در کره جنوبی به راه افتاد و قیمت آن به شدت کاهش یافت. به نظر می رسد این اظهارات وزیر دادگستری کره جنوبی بدون رضایت دیگر نهادهای دولتی این کشور مطرح شده است.

همچنین بیش از ۶۰ هزار کره‌ای با امضاء طوماری علیه ممنوعیت تجارت بیت کوین، خواهان رفع آن شدند. در حال حاضر کره جنوبی یکی از بزرگترین قطب‌های تجارت و ایجاد ارز رمزنگار محسوب می‌شود.

بر پایه این گزارش پیش از این کره جنوبی در دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی اعلام کرده بود که صرافی های ارز رمزنگار را از صدور حساب های تجاری جدید منع می کند و در صورت نقض این قانون، صرافی متخلف تعطیل می شود.