فرانس ۲۴ گزارش داد: ناخشنودی ایرانی‌ها از تصمیم‌های اخیر ترامپ

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ شبکه فرانس ۲۴ گزارش داد مردم ایران ضمن ناخشنودی از مواضع دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، می‌گویند تحریم‌های این کشور علیه ایران تاثیری بر زندگی روزانه‌ آنان ندارد.

این شبکه فرانسوی با اشاره به اینکه امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، در پاسخ به ضرب‌الاجل رئیس جمهور آمریکا بر ضروت رعایت مفاد توافق هسته‌ای با ایران تاکید کرده است، با پخش تصاویری از خیابان‌های تهران گزارش داد: در خیابان‌های تهران مردم ناخشنودی خودشان را از فشار‌های ادامه‌دار آمریکا بر کشورشان پنهان نمی‌کنند. 

فرانس ۲۴ افزود: اگر چه رئیس جمهور آمریکا پذیرفته است که تعلیق تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را ادامه دهد، از اجرای تحریم‌های هدفدار علیه شهروندان ایرانی مسئول به زعم وی ناقض حقوق بشر خبر داده است.

شبکه فرانسوی فرانس ۲۴ افزود: رئیس جمهور آمریکا به اروپایی‌های امضاکننده توافق هسته‌ای ایران ضرب‌الاجلی داده است که بر اساس آن آن‌ها 120 روز وقت دارند توافق جدیدی را به نتیجه برسانند که هدف آن سخت‌تر کردن شرایط توافق قبلی باید باشد. وزارت امور خارجه ایران در بیانیه‌ای تاکید کرد که تهران درباره توافق هسته‌ای مذاکره مجدد نمی‌کند. 

انتهای پیام/

گزارش فرانس 24 از ناخشنودی ایرانی‌ها از تصمیم‌های دونالد ترامپ