آثار برجام الی یوم القیامه باقی می‌ماند/اگر به تعهدات بین‌المللی احترام نگذاشتیم، باید فاتحه تمدن در جهان بخوانیم

به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در اختتامیه جشنواره فارابی گفت: امروز برای کسی تردیدی وجود ندارد که توسعه در کشور در کنار علوم تجربی بدون رشد پیشرفت در علوم انسانی امکانپذیر نیست.

وی افزود: امروز در منطقه گروه‌هایی که به جنایات پرداختند از بمب، موشک، اینترنت و فضای مجازی استفاده کردند، کسانی که منطقه خاورمیانه را به آتش کشیدند کسانی بودند که از فهم درست دین و مسائل اجتماعی عقب مانده بودند.

رئیس جمهور  تصریح کرد: صنعت هسته ای می‌تواند در بسیاری از علوم و فنون به نفع جامعه باشد و استفاده ناردست از این علم جامعه و کشوری را به نابودی بکشاند

روحانی ادامه داد: اینکه رهبر انقلاب می‌فرماید استفاده، ساخت، انبار و نگهداری سلاح کشتار جمعی حرام است به این دلیل است که علوم انسانی و اسلامی باید پیشتاز صنعت باشد. 

وی اظهار کرد: تحول در علوم انسانی با مهندسی درست نمی‌شود، علوم انسانی را نمی‌توان مهندسی کرد، علوم انسای با پول پیشرفت نمی‌کند و سفارش متحول نمی‌شود.

اعتماد وقتی باقی می‌ماند که دولت بعد به تعهدات دولت قبل پایبند بماند، خوشحالم که حاکمیت کاخ سفید در بهم ریختن تعهدات بین المللی و در ایستادیگی دربرابر مصوبه شورای امنیت سازمان ملل و توافق ۷ کشور ناموفق بود

رئیس جمهور تاکید کرد: ما در برجام موفقیت‌های به دست آوردیم که هیچ وقت از بین نمی‌رود و هیچ کسی نمیتواند آن را از بین ببرد.

وی افزود: اگر کسی روزی بیاید همه برجام را از بین ببرد، ببرد، این پیروزی برای ما باقی خواهد ماند، ما ثابت کردیم ایران راستگوست و دنبال سلاح هسته‌ای نیست.

روحانی اظهار کرد: معنی خاتمه یافتن پی ام دی، به معنای آن است که ایران راست گفته و معاندان ایران دروغ گفتند، این پیروزی دائم و همیشگی است، در برجام کاری کردیم که دنیا بپذیرد ایران حق دارد تحقیق و توسعه هسته‌ای خود را ادامه دهد.

رئیس جمهور تصریح کرد: بعضی‌ها هنوز ابعاد مسئله برجام را لمس نکرده اند، برجام یک آثار دائم دارد که الی یوم القیامه از بین نمیرود.

 این خبر در حال تکمیل است...