آزمایش دیدنی رنجرور پلاگین هیبرید در کوهستان تیانمن چین

بارها قدرت خارق‌العاده‌ی شاسی‌بلندهای لندرور در ویدئو کلیپ‌های تبلیغاتی یا مستندهای خودرویی معروف مانند تاپ گیر و گرند تور دیده‌ایم. در آخرین قسمت از سری فیلم‌های جذاب این خودروساز بریتانیایی، رنجرور اسپرت پلاگین هیبرید به چین و کوهستان مشهور تیانمن (Tianmen) رفته است.

آزمایش دیدنی رنجرور پلاگین هیبرید در کوهستان تیانمن چین

مأموریت رنجرور شامل استارت از پایین جاده‌ی زیبای این کوهستان می‌شود که در مجموع ۹۹ پیچ دارد و پس از طی کردن مسیری حدود ۱۱ کیلومتر، به دروازه‌ی بهشت می‌رسد. برای رسیدن به نقطه‌ی پایان، شاسی‌بلند بریتانیایی با رانندگی هو-پین تانگ (راننده‌ی مسابقه‌ای تیم پاناسونیک جگوار و برنده‌ی رقابت‌های لمانز) باید از ۹۹۹ پله با شیب ۴۵ درجه عبور کند. تانگ گفت:

من تجربه‌ی رانندگی در مسابقات فرمول E، فرمول یک و پیروزی در رقابت‌های ۲۴ ساعته‌ی لمانز را داشته‌ام، ولی این چالش یکی از سخت‌ترین تجربه‌های رانندگی من است.

آزمایش دیدنی رنجرور پلاگین هیبرید در کوهستان تیانمن چین

مقامات جگوار لندرور سال گذشته اعلام کردند که از سال ۲۰۲۰، تمام محصولات این شرکت، نسخه‌ی برقی خواهند داشت. رنجرور اسپرت پلاگین هیبرید، اولین نمونه از این برنامه‌ی بلندمدت است. این محصول، با استفاده از پیشرانه‌ی بنزینی ۲ لیتری از سری اینگنیوم (Ingenium) و یک موتور الکتریکی، در مجموع ۳۹۸ اسب بخار تولید می‌کند. این شاسی‌بلند جذاب، در حالت تمام برقی تا ۵۰ کیلومتر مسافت طی می‌کند.

بر اساس گفته‌ی مقامات لندرور، رنجرور اسپرت پلاگین هیبرید در این آزمایش دیدنی از هر دو پیشرانه استفاده کرده است.