شهروند| بیست‌وهفتمین شماره نشریه «مهروماه» با محوریت زلزله کرمانشاه منتشر شد. در این شماره به موضوعاتی همچون آسیب‌شناسی زلزله و راهبردهای کمک به بازماندگان، اهمیت بهداشت روانی بازماندگان زلزله و فعالیت‌های جمعیت هلال‌احمر در این حادثه پرداخته شده است. در این شماره آثار و گفتاری از علیرضا ایمانی، سعید بهمنی، نعمت‌الله فاضلی، علی‌ آقانوری، علی‌اکبر مومنی، محمدرضا بهروز، سیدحسین اسحاقی، گوهریسناانزانی، محمدرضا امیریان، سیدمحسن موسوی، بی‌بی‌عاطفه احمدی، علیرضا انصاری، حامد عسگری، سیدمسعود شجاعی‌طباطبایی، علی موذنی، سیدمحمدسادات ‌اخوی، احسان رضایی، کامران شرف‌شاهی، لیلا امیری‌مقدم منتشر شده است.
کلمه نخست این ماهنامه به قلم سردبیر با عنوان «بلا به خانه ما نیز سر می‌زند» منتشر شده است. در بخشی از این مقاله آمده است: «هر‌ سال چند حادثه در پیش داریم و در هر حادثه هزاران قصه. حکایت هزاران بلادیده که یک واقعه، مسیر و آینده زندگی‌شان را تغییر می‌دهد. با این حوادث حتی دیگر چندان غیرمترقبه هم نیستند. لازم است به نوسازی و مقاوم‌سازی ساختمان‌ها و تجهیز مراکز امداد و خدمات‌رسان فکر کنیم و در این راه اهتمام داشته باشیم. امکانات موجود کشور و توان اقتصادی البته چشم‌انداز امیدبخشی در حل سریع مشکلات و رسیدن به شرایط مطلوب ترسیم نمی‌کند.»
مروری بر اقدام‌ها و پیگیری‌های رهبر معظم انقلاب در چند زلزله بزرگ ایران از ‌سال 1347 تا 1396 از دیگر مطالب منتشرشده در این نشریه به شمار می‌آید. در بیست‌وهفتمین شماره ماهنامه فرهنگی- اجتماعی «مهروماه» به مسأله قدس و موضوع مقاومت نیز پرداخته شده است. «در بارگاه قدس که جای ملال نیست»، «نه به اسراییل»، «اسراییل غده سرطانی منطقه» ازجمله مطالب منتشرشده در مورد مسأله قدس در این نشریه بوده است. این نشریه به تحولات فلسطین و اعلام پایتختی بیت‌المقدس از سوی آمریکا پرداخته است.
گزارش ویژه این شماره از مجله «مهروماه» به درگذشت جانباز علی خوش‌لفظ با عنوان «وقتی مهتاب گم شد» اختصاص دارد. یک بخش ویژه با عنوان «کرمانشاه» در این ماهنامه منتشر شده که حاوی چند یادداشت و گزارش درباره زلزله کرمانشاه است. در این بخش دل‌نوشته از حامد عسگری شاعر بازمانده از زلزله بم در وصف حال این روزهای غرب کشور منتشر شده است. یادداشت «مهربان با دیگران» نوشته حجت‌الاسلام سیدمحسن موسوی از دیگر مطالب منتشرشده در بیست‌وهفتمین شماره نشریه «مهروماه» است. در این نشریه مقاله‌ای نیز با عنوان سیاست حافظه؛ راهبردی برای مواجهه با زلزله از دکتر فاضلی نیز منتشر شده است. در بخش اندیشه نیز با انتشار مقالاتی به موضوع حجاب و عفاف پرداخته شده است. بخش پایانی این مجله درباره جمعیت هلال‌احمر و امدادرسانی در حوادث طبیعی به‌خصوص زلزله مطالبی منتشر شده است.
از دیگر آثار منتشرشده در این شماره می‌توان به «وقتی داستان نمی‌نویسم، داستان می‌خوانم»، «مولانا چه کسی را نکوهش می‌کند؟»، «فلسفه پژوهش» و «جسم سالم عابد» «اقتباس ادبی نیاز امروز سینما است» اشاره کرد. «هلال‌احمر در کرمانشاه سنگ‌تمام گذاشت» نیز عنوانی گزارشی است که به سخنان حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالحسین معزی نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر در مورد زلزله کرمانشاه اشاره دارد. گفتنی است این شماره از نشریه «مهروماه» در 112 صفحه منتشر شده است. نشریه «مهروماه» به سردبیری یاسر احمدوند و زیرنظر حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر و به صاحب‌امتیازی و مدیرمسئولی حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالحسین معزی منتشر می‌شود.