فتحعلی اویسی در تاریخ ۲۱ دی سال ۱۳۲۴ در قم به دنیا آمد. او فارغ‌التحصیل کارگردانی و بازیگری سینما از دانشگاه ایالتی تگزاس آمریکا در سال ۱۳۵۳ است. وی در همان سال به ایران بازگشت و آغازِ فعالیت سینمایی‌اش، بازی در فیلم قدغن از علی‌رضا داوودنژاد در سال ۱۳۵۷ بود. در دهه شصت در فیلم‌های بسیاری بازی کرد، چند فیلم ناموفق هم کارگردانی کرد. در اوایل دهه هفتاد دوباره به کارگردانی روی آورد و سومین فیلم بلندش «مریم و میتیل»، فیلم موفقی از آب درآمد. فتحعلی اویسی در نیمه دوم دهه هفتاد در تلویزیون فعال بود و بازی‌های زیبایی هم از خود به نمایش گذاشت. در سینما هم بازی ماندگار او در فیلم‌های ناخدا خورشید، سرب، هی جو، بانو، جهان پهلوان تختی و مومیایی ۳ در یادها مانده است.
آزیتا حاجیان ‌ l بازیگر
آزیتا حاجیان در تاریخ ۲۱ دی سال ۱۳۳۶ در تهران به دنیا آمد. وی لیسانس بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای دراماتیک دانشگاه هنر است. آغاز فعالیت هنری او از ۱۳۵۴ با نمایش «خورشید خانم آفتاب کن» بود. حاجیان فعالیت در سینما را از سال ۱۳۶۸ با فیلم دزد عروسک‌ها آغاز کرد.
وی در سال ۱۳۷۷ در هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر برای بازی در فیلم روبان قرمز به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن در بخش بین‌الملل شد. از فیلم‌ها و سریال‌هایی که این بازیگر
در آنها ایفای نقش کرده می‌توان به زیر سقف دودی، تاکسی نارنجی، محیا، شمعی در باد، موج مرده، روبان قرمز، آدم‌برفی و... اشاره کرد.