بشار اسد: پیروزی های ارتش سوریه با همکاری روسیه و متحدانش عامل شکست توطئه غربی بود

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)؛ بشار اسد پنجشنبه در دیدار با 'الکساندر لاورنتیف'، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه و هیات همراه وی در دمشق اظهار داشت: این پیروزی های مهم عامل مهمی در شکست توطئه های سلطه جویانه و تقسیمی بود که غربی ها و مزدوران آنان در سوریه و منطقه در دستور کار قرار داده بودند.
رئیس جمهوری سوریه ادامه داد: پیروزی‌های اخیر در سوریه در تقویت تلاش‌ها در راستای ایجاد راه حل سیاسی مسالمت آمیز که بتواند ثبات را به این کشور برگرداند، نقش ایفا می‌کند.
بشار اسد با اشاره به اهمیت افزایش همکاری کشور سوریه و مسکو به ویژه در حوزه اقتصادی، گفت: موضع روسیه در حمایت از مردم سوریه در مبارزه با جنگ علیه تروریست، در تقویت روابط تاریخی بین دو کشور دوست کمک کرده است.
لاورنیف نیز در این دیدار تاکید کرد که روسیه به ارائه هرگونه حمایت از سوریه و ملت آن در زمینه مبارزه با تروریسم و حفاظت از وحدت و حاکمیت این کشور یا در تلاش ها برای رسیدن به راه حل مسالمت آمیزی بدون هیچگونه دخالت خارجی، ادامه می دهد.
در این دیدار همکاری دوجانبه در زمینه های متعدد به ویژه در چارچوب جنگ با تروریسم و روند مذاکرات آستانه و کنفرانس سوچی مورد بررسی قرار گرفت.
سوریه بیش از 6 سال است با حضور گروه های مسلح و تروریستی همچون داعش و جبهه النصره که از سوی غرب و برخی کشورهای منطقه حمایت می شوند با بحران روبه رو است.
پیشروی های اخیر ارتش سوریه و جبهه مقاومت در مبارزه با تروریسم و بیرون راندن عناصر تکفیری از این کشور، غربی ها و حامیان منطقه ای گروههای تروریستی - تکفیری را نگران کرده است.
خاورم**8005**3404**انتشار: محسن اسماعیلی

انتهای پیام /*