25 هزار قطعه مرغ تخم گذار در آتش سوزی یک مرغداری در خمین از بین رفت

بهره بردار این واحد مرغداری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: پس از وقوع آتش سوزی در صبح روز جاری، بی درنگ با آتش نشانی تماس گرفته شد.
حسین دالایی ادامه داد: پس از تماس مکرر خودروهای آتش نشانی از شهر به سمت این واحد مرغداری که حوالی روستای لیلیان در محور خمین - قورچی باشی است اعزام شدند که به دلیل گذشت زمان، همه مرغ های تخم گذار تلف شدند.
دالایی یادآور شد: براساس بررسی های اولیه چهار میلیارد ریال خسارت به این واحد مرغداری که ظرفیت تولید یک تن و 200 کیلوگرم تخم مرغ را روزانه داشت، وارد شد.
رئیس شبکه دامپزشکی خمین نیز ضمن تایید آتش سوزی این واحد مرغداری گفت: 25هزار قطعه مرغ تخم گذار در این شهرستان به علت آتش سوزی تلف شدند.
علی اصغر حمزه لو افزود: کارشناسان برآورد خسارت را در دست بررسی دارند اما این آتش سوزی خسارت گزافی به تولید کننده وارد کرد.
تا لحظه مخابره خبر، تماس مکرر خبرنگار ایرنا، با آتش نشانی خمین برای دریافت اطلاعات بیشتر و نحوه امداد رسانی بی نتیجه ماند.
خمین دارای 115 واحد مرغداری است که چهار واحد مرغداری تخم گذار با ظرفیت یک میلیون و 200 هزار قطعه ای فعال است و این شهرستان در تولید تخم مرغ در جایگاه هفتم استان قرار دارد.
روستای لیلیان در 15 کیلومتری شهر خمین قرار دارد.
7277/6013/ خبرنگار: افسانه آروند***انتشاردهنده: مژگان حیدری

انتهای پیام /*