دستگیری مادری که فرزند خود را ربود

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، در 23 آذر امسال وقوع یک فقره آدم ربایی و ربوده شدن پسری 18 ساله به کلانتری 125 یوسف آباد اعلام شد.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع آدم ربایی و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
مادر فرد ربوده شده با حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: پسرم به نام امیرعلی در اتاقش خواب بود و من نیز در خانه مشغول تماشای فیلم بودم که در همین زمان با باز شدن در خانه، دو نفر با صورت پوشیده وارد خانه شدند و دست و پایم را بستند.
وی افزود: آن دو نفر در ادامه به سراغ پسرم در داخل اتاق خواب رفتند و پس از مجروح کردن وی با چاقو، امیرعلی را پتوپیچ کرده و با خود بردند.
شاکی در همان تحقیقات اولیه صراحتا عنوان داشت که ربوده شدن پسرش توسط همسر سابقش انجام شده است.
با معرفی همسر سابق شاکی به عنوان یکی از مظنونین پرونده، کارآگاهان به تحقیق از وی پرداخته و با توجه به دلایل و مستندات بدست آمده ، مشخص شد که همسر سابق شاکی به هیچ عنوان در ربوده شدن پسرش دخالتی نداشته است.
کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی که در تحقیقات پلیسی به برخی اظهارات و تناقضات شاکی رسیده بودند ، در ادامه تحقیقات خود موفق به شناسایی شخصی به نام ناصر ( متولد 1354 ) شدند که از مدتی پیش با شاکی آشنا شده است.
ناصر به عنوان راننده مسافرکش در منطقه باغستان کرج شناسایی، در 29 آذر دستگیر و در همان تحقیقات اولیه اعتراف کرد که پیشنهاد ربوده شدن امیرعلی توسط مادرش مطرح شده و او نیز صرفا به واسطه ی اصرار مادرِ امیرعلی موضوع آدم ربایی را با فرد دیگری به نام مجید - از فروشندگان موادمخدر در شهرستان کرج - مطرح و نهایتا آدم ربایی توسط سه تن از دوستان مجید ( خریداران موادمخدر ) انجام شده است.
با اعتراف صریح ناصر ، دستگیری مادر امیرعلی به نام سمانه (46 ساله) در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و وی بازداشت شد؛ تنها با گذشت دو روز از زمان دستگیری ثمانه و ناصر ، امیرعلی نیز توسط ربایندگان رها می شود تا شاید به این ترفند ، مانع از تعقیب و دستگیری خود توسط پلیس شوند.

*دستگیری ربایندگان
با شناسایی ناصر ( 23 ساله ) به عنوان یکی از فروشندگان موادمخدر در شهرستان کرج ، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی با اخد نیابت قضایی به این شهرستان اعزام شده و نهایتا در 12 دی موفق به دستگیری وی شدند.
ناصر در همان تحقیقات اولیه صراحتا به طراحی آدم ربایی و پیشنهاد آن به سه تن از مصرف کنندگان موادمخدر در ازای دریافت تنها دو میلیون تومان اعتراف کرد.
با شناسایی حمیدرضا، سیف الله و عباسعلی ( هر سه نفر 18 ساله ) به عنوان دیگر متهمین پرونده آدم ربایی ، مخفیگاه آنها در منطقه باغستان و همچنین یک قهوه خانه واقع در منطقه تفریحی آتشگاه شناسایی و هر سه نفرشان طی دو عملیات جداگانه، در 12 دی دستگیر و به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.
سرهنگ حمیدرضا یاراحمـدی سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ در مورد این خبر گفت: متهمان پس از دستگیری با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده و برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه یازدهم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفتند.
تنظیم: مهدی مقدر**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/9343//1348

انتهای پیام /*