وزیر اطلاعات: همدلی دولت و مجلس به رفع مشکلات مردم می انجامد

به گزارش روز شنبه ایرنا از خانه ملت، سید محمود علوی با اشاره به برگزاری جلسه با فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: جلسات خوب و صمیمانه با نمایندگان مجلس داشتیم که تلاش شد به دغدغه های آنها پاسخ لازم داده شود. احساس می شود پاسخ ها متقاعدکننده بوده، زیرا سوالات تنها شبهاتی بود که با شفافیت کامل پاسخ داده شد.
وزیر پیشنهادی اطلاعات دولت دوازدهم ضمن تشکر از نمایندگان و فراکسیون های مختلف مجلس گفت: امید است برادری و همدلی بین دولت و مجلس و سایر قوا به رفع مشکلات مردم و پیشرفت کشور منتهی شود.
وی افزود: برنامه پیشنهادی برای دولت دوازدهم ارائه شد و سوالاتی از سوی نمایندگان که در موارد مختلف با آن مواجه می شوند، مطرح شد؛ برخی سوالات نیز پیرامون برنامه ارائه شده بود که به طور کامل پاسخ داده شد.
علوی درخصوص اولویت های وزارت اطلاعات دولت دوازدهم گفت: برنامه پیشنهادی به تمامی نماینده ها ارائه شده و اولویت ها بر مبنای آیه شریفه قرآن است که می فرماید 'أَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم'.
وزیر پیشنهادی اطلاعات دولت دوازدهم ادامه داد: وزارت اطلاعات در دولت جدید، برای جامعه خود و نیروهای درون نظام و شهروندان آسایش، آرامش، امنیت و تعبیه بسترهای رشد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، رسانه ای، علمی، انرژی و تربیتی را در اولویت کار قرار خواهد داد.
وی تصریح کرد: از سوی دیگر کوچکترین بستری برای اقدامات ضدامنیتی دشمنان فراهم نخواهد شد؛ همانگونه که تاکنون از آنها جلوگیری شده است، لذا امیدواریم امنیت را به صورت پایدار برای مردم حفظ کنیم.
علوی به شهادت محسن حججی توسط تکفیری های داعش نیز اشاره کرد و گفت: داعش آمیزه ای از جنایت، خشونت، وحشی گری و اعمال ضدانسانی است که نیروی فداکار ایرانی که در راه آرمان های انقلاب مجاهدت می کرد را به شهادت رساند.
وی افزود: شهید حججی با احساس جانبخشی به دست داعش اسیر، اما با عزت نفس مسیر خود را حفظ کرد و فداکاری خود را در عمل نشان داد؛ لذا در نهایت به آرزوی خود یعنی شهادت رسید.
وزیر اطلاعات ادامه داد: شهادت ایشان بازتاب طبیعت شهادت طلبانه و آرمانگرای یک جوان مسلمان، متدین، ارزشی و حزب اللهی در مقابل رفتار وحشیانه افراد از خدا بی خبر و ضدانسانی است.
وی تصریح کرد: شهادت شهید حججی این پیام را همانند سایر شهدای عرصه مبارزه با تروریسم به جهان مخابره کردند که متهم کردن جمهوری اسلامی ایران به حمایت از تروریسم بازی با کلمات است. جمهوری اسلامی ایران خود قربانی تروریسم بوده و در خط مقدم مبارزه با تروریسم قرار گرفته است، لذا این اتهامات نمی تواند جمهوری اسلامی را از این راه باز دارد.
وزیر پیشنهادی اطلاعات دولت دوازدهم تاکید کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران با قدرت و قاطعیت با تروریسم مبارزه خواهد کرد و همواره تروریسم را محکوم می کند، لذا مبارزه با تروریسم را سرسختانه و بدون تزلزل دنبال می کند.
سیام**9314**
تنظیم: داود توسلی**انتشار:امیرکاردان راد

انتهای پیام /*