گزارشی از آخرین وضعیت تخریب مدارس مناطق زلزله زده استان کرمانشاه

مرزبان نظری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در شهرستان سرپل ذهاب 189 فضای آموزشی و پرورشی در شهر و روستا وجود دارد که از این تعداد 12 فضای آموزشی در شهر و 6 فضا نیز در روستاها دچار آسیب کلی شده است.
وی بیان کرد: در شهرستان ثلاث باباجانی نیز 172 فضای آموزشی و پرورشی وجود دارد که 12 فضای آموزشی شهری و 2 فضای آموزشی روستایی تخریب شدند.
نظری همچنین با اشاره به وجود 39 فضای آموزشی در شهرستان قصرشیرین گفت: 2 فضای آموزشی در این شهر نیز دچار آسیب جدی شده است.
مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه افزود: در شهرستان گیلانغرب نیز 128 فضای آموزشی و پرورشی وجود داشت 2 مدرسه در مناطق روستایی تخریب شده است.
وی افزود: در شهرستان دالاهو نیز که 168 فضای آموزشی وجود دارد 6 فضای آموزشی در روستاها و 2 فضای آموزشی در شهرها نیز کاملا تخریب شدند.
نظری گفت: هرچند مدارس مذکور دچار فرو ریزش نشده اند اما باید تخریب و دوباره احداث شوند.
این مقام مسئول یادآوری کرد: در بسیاری از روستاها، تخریب دیوار محوطه اتفاق افتاده است که نیاز به بازسازی سریع آنها می باشد.
وی در پایان گفت: هم اکنون به 250 دستگاه کانکس برای استقرار دانش آموزان برای ادامه تحصیل آن ها تا زمان بازسازی مدارس نیاز داریم.
زلزله 7.3 ریشتری یکشنبه شب در استان کرمانشاه تاکنون 432 کشته و 9388مصدوم داشته است.
این زلزله به هفت شهرستان و یک هزار و 950 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده که می توان به تخریب کلی و جزیی حدود 40 هزار واحد مسکونی اشاره کرد.
8066/7458 خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*