عبور زائران اربعین از مرزخسروی فردا با حضور وزیرکشورعراق در تهران قطعی می شود

حسن پلارک روزشنبه درنشست خبری ضمن بیان این مطلب افزود: قاسم الاعرجی وزیرکشورعراق وهیات همراه قرار است در این دیدار دوجانبه با عبدالرضا رحمانی فضلی همتای ایرانی خود در باره بررسی تمهیدات و هماهنگی های لازم برای ایین اربعین حسینی و گسترش مناسبات هرچه بیشتر دو کشور بحث و تبادل نظر کند.
وی با تاکید براین که تاکنون توافقات اولیه در زمینه عبور زائران اربعین حسینی از مرز خسروی درعراق انجام گرفته ومشکلی در این زمینه وجود ندارد، اظهارداشت: یکی از دلایل بهره مندی از پایانه مرز خسروی در استان کرمانشاه برای عبور زائران اربعین وجود زیرساخت ها و کاهش بار ترافیکی دیگر مرزهای عبوری و رونق همه جانبه این منطقه خواهد بود.
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه پیش بینی امسال حضور ایرانیان در آیین اربعین بیش از دو میلیون تن خواهد بود، گفت: با توجه به استقبال مردم و در راستای ارایه هرچه بیشتر خدمت رسانی به زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با افزایش 500 هزار وعده غذایی، امسال به صورت روزانه دو میلیون وعده غذایی به زائران اهداء خواهد شد.
پلارک با قدردانی از خبرنگاران تلاشگر و رسانه های مختلف که بخش عمده ای از فعالیت خود را در عرصه عتبات عالیات و خدمت به اهل بیت (ع) سپری خواهند کرد، گفت: رسانه ها نقش بسزایی در اعتماد سازی مردم به دستگاه ها دارند.
وی با بیان اینکه هم اکنون حدود شش هزارتن ازمهندسین، متخصصان، هنرمندان رشته های مختلف معماری و غیره در ارایه خدمات به عتبات عالیات در عراق فعالیت دارند، بیان داشت: توسعه 20 برابری حرم حضرت امیرالمومنین علی (ع) بعد از1400 سال آنهم در مدت زمان پنج سال با 220 هزار متر مربع زیر بنا در نوع خود منحصربفرد وغیرقابل تصور است.
وی با تاکید بر این که فعالیت درعرصه عتبات عالیات سعادتی است که نصیب هر شخصی نخواهد شد، افزود: کار برای اهل بیت (ع) نیز اجر دنیوی وهم اخروی دارد که می توان برکات آن را با جان دل لمس کرد.
پلارک اظهارکرد: تاریخ درآینده گواهی خواهد داد که ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در زمینه خدمت به اهل بیت (ع) کوتاهی نکرده و درمدت زمانی کوتاه اقداماتی چند برابر چندین قرن گذشته را به انجام رسانده است که این مهم چیزی جزعنایت اهل بیت (ع) نیست.
به گزارش ایرنا،«مجید آقابابایی» دبیرستاد مرکزی اربعین حسینی نیز پیشتر گفته بود که وزیران کشورجمهوری اسلامی ایران وعراق در تهران یک تفاهمنامه همکاری پیرامون زیارت اربعین حسینی امضا خواهند کرد.
وزیر کشور عراق از زمان تصدی این پست در26 ژانویه 2016 اولین بار است که به جمهوری اسلامی ایران سفر می کند.
اجتمام*1933*1724
خبرنگار: بهروز سلطانیان * انتشار: حسین فتح الهی

انتهای پیام /*