دادگر: انتخابات فدراسیون تیراندازی قانونی بود/تابع مقررات هستم

به گزارش ایرنا، مجمع انتخاباتی فدراسیون تیراندازی 20 تیر ماه سال جاری برگزار شد که «علی دادگر» با کسب 23 رای از مجموع 39 رای اعضای مجمع فدراسیون تیراندازی، برای مدت چهار سال ریاست این فدراسیون را به عهده گرفت.
پیش از این به دنبال دادخواست علی دادگر به دیوان عدالت اداری و با حکم این دیوان، وزارت ورزش و جوانان مهدی هاشمی رئیس فدراسیون تیراندازی را براساس حکم دیوان عدالت اداری به خاطر دو شغله بودن در هنگام برگزار انتخابات برکنار و مهدی مبینی را به منظور فراهم کردن شرایط برای برگزاری انتخابات این فدراسیون به عنوان سرپرست انتخاب کرده بود.
همچنین بنا به گفته غلامرضا ملابیگی مدیرکل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری، دیوان عدالت اداری انتخابات فدراسیون تیراندازی در ٢٦ آبان ماه ٩٣ را ابطال کرد که البته این رای غیر قطعی بود و مهلت اعتراض داشت.
وی افزود: در تاریخ ٢٥ اسفند ٩٤ شعبه اول تجدید نظر دیوان با این استدلال که اعتراض وزارت ورزش و جوانان خارج از مهلت قانونی ٢٠ روزه اعلام شده و قابل رسیدگی نیست و فدراسیون هم که در مهلت مقرر اعتراض خود را مطرح کرده به دلیل اینکه فدراسیون های ورزشی اساسا دولتی نیستند، این پرونده را از دستور کار و رسیدگی دیوان عدالت اداری خارج دانست.
به گفته ملابیگی: پرونده یاد شده براساس نظر شعبه اول تجدید نظر دیوان عدالت اداری از دستور کار خارج شد و به بیانی دیگر بنا به دلایل یاد شده، شعبه اول تجدید نظر، رای شعبه بدوی را نقض کرده است.
مدیرکل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری گفت: از این رو رای شعبه اول بدوی که زمانی قطعی شده بود و شکایت وزارت ورزش قطعی و رای محکومیت صادر شده بود و براساس آن ابطال انتخابات قطعی بود در راستای اجرای ماده ٧٩ در شعبه سوم تجدید نظر دیوان عدالت اداری مطرح شد که در تاریخ ١٨ تیر ٩٦ رای ابطال از سوی شعبه سوم تجدید نظر صادر و براساس آن رای شعبه بدوی نقض می کند و رای ابطال انتخابات نقض شد.
«علی دادگر» امروز (شنبه) در نشست خبری در این خصوص افزود: دیوان عدالت اداری با حکم جدید خود، حکم اولیه اش را نقض کرده و ربطی به انتخابات جدید فدراسیون ندارد.
وی اظهار داشت: فصل الخطاب ما در ورزش تیراندازی قانون است و اگر آقای مهدی هاشمی، تصمیمی برای بازگشت به فدراسیون دارند، این موضوع را پیگیری کنند و کسی با پیگیری او مشکلی ندارد. من برای پیگیری موضوع انتخابات فدراسیون سه مرتبه در دادگاه های مختلف بدون هیچ مصاحبه، حاشیه سازی و صحبت علیه کسی، حضور یافتم و اگر او در این زمینه مشکلی دارد، آنرا را بدون حاشیه پیگیری کند، زیرا دود این کار به چشم ورزش کشور می رود.
دادگر بیان داشت: پس بهتر است آقای هاشمی تا رای نگرفته و حکم دیوان عدالت اداری صادر نشده، جنجال به پا نکند و از سوی دیگر اگر لازم باشد مجمع فوق العاده فدراسیون در این باره تعیین تکلیف خواهد کرد. آئین نامه فدراسیون ها راه را برای همه باز گذاشته برای اینکه به ورزش ایران لطمه نخورد پس بهتر است آقای هاشمی بدون سرو صدا و بدون حاشیه حرفها را منتقل نکنند تا دود آن به چشم ورزش کشور نرود.
وی در ادامه یادآور شد: هیچ عناد و دشمنی با کسی ندارم و معتقدم شخصی همچون سید مهدی هاشمی برای این فدراسیون زحمت کشیده و کرسی بین المللی را در اختیار دارد که برای جمهوری اسلامی ایران است و باید برای حفظ آن تلاش کنیم.
رئیس فدراسیون تیراندازی درخصوص احتمال دخالت فدراسیون بین المللی در انتخابات این فدراسیون خاطر نشان کرد: فدراسیون بین المللی در آخرین اظهار نظر در این زمینه اعلام کرده که در امور داخلی کشورها و رای دیوان دخالتی نمی کند و این مساله باید در داخل کشور حل شود و اینکه برخی می خواهند به فدراسیون بین المللی عریضه بدهند این به نفع ورزش کشور نیست.
وی در بخش دیگری از این نشست خبری درخصوص بدهی 15 میلیارد تومانی فدراسیون نیز گفت: این فدراسیون با 15 میلیارد و 600 میلیون تومان بدهی، یکی از بدهکارترین فدراسیون های جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود و به دنبال آن هستیم که بدهی جدیدی ایجاد نکنیم و با شیب ملایم بدهی های قبلی را پرداخت و شرمنده کسی نشویم.
دادگر در مورد تامین سلاح، تجهیزات و مشکل کمبود فشنگ نیز گفت: برای تامین فشنگ و تجهیزات دو منبع داخلی و خارجی داریم ، برای استفاده از منابع داخلی مشکلی نداریم اما مشکل اصلی، تعامل و کمی ارتباط با تولید کنندگان داخلی است که این تعامل در سطح قابل قبولی افزایش خواهد یافت.
وی اضافه کرد: برای تامین برخی تجهیزات نیز نیاز به تولیدکنندگان خارجی داریم که در این بخش نیز تابع قانون هستیم و وظیفه فدراسیون تامین سلاح و فشنگ مورد نیاز ورزشکاران است و با توجه به صحبت ها و مذاکرات انجام شده به نظر می رسد در فاصله یک تا 3 ماه آینده بتوانیم این مشکل را حل تا ورزشکاران همچون گذشته بدون فشنگ تمرین نکنند.
دادگر در مورد طلب «لازلو سوچک» سرمربی مجارستانی سابق تیم ملی تفنگ نیز خاطر نشان کرد: هر بدهی که رئیس فدراسیون گذشته ایجاد کرده ، آنرا پرداخت خواهیم کرد و البته من تجربه چنین پرداخت هایی در سه فدراسیون دیگری که در آن فعالیت کرده ام را نیز دارم.
وی در مورد فشنگ هایی که در زمان سرپرستی مهدی مبینی خریداری شده و در گمرک مانده است گفت: مقداری فشنگ در گمرک است که رایزنی های لازم برای ترخیص آن انجام شده و مانع جدی برای ترخیص فشنگ ها و تجهیزات وجود ندارد.
رئیس فدراسیون تیراندازی در ادامه این نشست برنامه های فدراسیون را در دو بخش داخلی و خارجی اعلام کرد و گفت: در بخش داخلی به دنبال ساماندهی نیروی انسانی، بازسازی تجهیزات و اماکن ورزشی هستیم و ضمن آنکه مسابقات قهرمانی کشور، آزاد و لیگ نیز طبق برنامه برگزار می شود.
دادگر بیان داشت: در افق برنامه های خارجی به دنبال کسب سهمیه در بازی های آسیایی 2018 اندونزی هستیم و به مدال المپیک 2020 توکیو می اندیشیم چرا که تاکنون هیچ مدالی در المپیک کسب نکرده ایم و حتی بهتر شدن رنگ و افزایش مدال ها در بازی های آسیایی از اهداف این فدراسیون است که باید در پروسه یک تا سه ساله به آن برسیم.
رییس فدراسیون تیراندازی درخصوص رشته اهداف پروازی نیز گفت: این رشته بعد از یک توقف دو ساله طی چند ماه اخیر فعالیت خود را از سر گرفت و تیم ملی ایران در دو بخش زنان و مردان به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شد که در بین 18 تیم عنوان چهارم را با اختلاف جزئی نسبت به تیم سوم کسب کنند.
وی بیان داشت: موفقیت رشته اهداف پروازی، نیاز به برنامه ریزی و حمایت بیشتر دارد تا در سایه تمرینات مستمر، ورزشکاران کشورمان بتوانند برای نخستین مرتبه سهمیه المپیک را کسب کنند و برای نخستین بار تیراندازی در رشته اهداف پروازی را به المپیک اعزام کنیم.
دادگر همچنین یادآور شد: در بخش پایه نیز نسبت به گذشته ضعیف عمل شده که نیازمند برنامه ریزی و پشتوانه سازی برای تیم ملی هستیم زیرا در حال حاضر در تیراندازی زنان سه یا چهار نفر حضور دارند که باید هر چه سریعتر کار پشتوانه سازی انجام شود تا در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا و المپیک 2020 توکیو مدال کسب کنیم.
وی افزود: این فدراسیون برنامه های خود را در بخش های مختلف حرفه ای، قهرمانی و همگانی دنبال خواهد که بنا داریم در اواخر تابستان جشنواره تیراندازی را با همکاری فدراسیون عشایری و روستایی در یکی از استان های خوش آب و هوا برگزار کنیم و چنانچه این موضوع اجرایی نشد در فصل سرما در یکی از استان های گرمسیری به طور حتم برگزار می شود.
رئیس فدراسیون تیراندازی همچنین از آغاز اردوهای تیم ملی در هفته آینده خبر داد و گفت: گروه کارشناسی در فدراسیون در خصوص جذب مربیان داخلی یا خارجی برای تیم های ملی تصمیم گیری خواهد کرد.
پیش از برگزاری این نشست مسابقه تیراندازی با حضور 25 خبرنگار زن و مرد انجام شد که در بخش بانوان بهار سلطانی از خبرگزاری مهر، سمیه حسن زاده از ایسنا و مهیا شهسواری از تسنیم و در بخش مردان محمد رضا پور از روزنامه جام، اکبر توکلی از ایرنا و محمد طلایی عناوین اول تا سوم را کسب کردند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1828**1067** 1701
خبرنگار: خدیجه روزبهانی* انتشار: حمید قدیمی

انتهای پیام /*