دادگاه تجدید نظر بحرین حکم انحلال جمعیت الوفاق را تایید کرد

به گزارش پایگاه خبری مرآة البحرین، دادگاه تجدید نظر بحرین در خواست فرجام خواهی جمعیت الوفاق را نپذیرفت و رای به انحلال و تسویه دارایی های این حزب سیاسی بحرین داد.
دادگاه اداری بحرین 25 خرداد سال 1395 دستور توقف فعالیت‌های جمعیت الوفاق و بسته شدن تمامی ساختمان‌های این جمعیت را که بزرگترین گروه های معارض سیاسی در این کشور به شمار می‌رود، صادر کرد.
در همین حال دادگاه بحرین روز دوشنبه برگزاری ششمین جلسه دادگاه شیخ علی سلمان رهبر جمعیت الوفاق را با ادعای موهوم همکاری با قطر به 1 مارس/ 10 اسفند / موکول کرد.
نهمین جلسه محاکمه دبیرکل جمعیت ملی اسلامی الوفاق بحرین که هم اکنون سه سال است در زندان بسر می‌برد، توسط دادگاه رژیم آل خلیفه 5 بهمن برگزار شد.
شیخ علی سلمان به دنبال انقلاب 14 فوریه بحرین، سه سال پیش بازداشت و به تحمل 4 سال حبس محکوم شد که سال آینده مدت محکومیت وی به پایان می‌رسد.
رژیم آل خلیفه به دنبال کشمکش با قطر شیخ علی سلمان را متهم نموده که در سال 2011 (7 سال پیش)، طی تماس‌های تلفنی با نخست وزیر اسبق قطر، پروژه سرنگونی رژیم آل خلیفه را دنبال کرده و برای قطر در خصوص اطلاعات سری و نظامی بحرین جاسوسی می‌کرده است.
شبک**9365**3404

انتهای پیام /*