سلطانی فر: انتخابات کمیته ملی المپیک در موعد مقرر برگزار می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، «مسعود سلطانی فر» امروز (یکشنبه) در حاشیه نشست شورای عالی ورزش همگانی در وزارت ورزش و جوانان در گفت و گو با خبرنگاران درباره انتخابات فدراسیون های ورزشی بر اساس آیین نامه فعلی گفت: تمام تلاش خود را به کار می گیرم تا پایان دوره چهار ساله هر فدراسیون انتخابات را به موقع برگزار کنیم تا از انتخاب سرپرست برای فدراسیون ها جلوگیری شود.
دوره ریاست کمیته ملی المپیک ایران دی ماه امسال پایان می یابد. پیش از این در تابستان امسال اساسنامه کمیته ملی المپیک پس از اصلاحات و تایید کمیته بین المللی المپیک برای بررسی و تصویب به کمیسیون های مختلف دولت ارائه شد.
سلطانی فر در باره محرومیت «مهدی طارمی» مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس و شایعه استعفای «علی مرادی» رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: در هیچکدام از این موارد اطلاعی ندارم. ولی درباره طارمی بهتر است از فدراسیون فوتبال سوال شود و هر موقع لازم باشد وزارت ورزش و جوانان نیز ورود می کند.
وزیر ورزش و جوانان پیش از مصاحبه در جمع خبرنگاران در جلسه شورای عالی ورزش همگانی درباره مشارکت مردم در ورزش گفت: مشارکت و فعالیت مردم در ورزش در سال های اخیر روند رو به رشدی داشته است و طبق آخرین آمار بیش از 21 در صد مردم ورزش می کنند.
سلطلانی فر ادامه داد: اما قطعا فعالیت مردم در ورزش بیش از درصد گفته شده است که به دلیل اینکه محیط های خانه، اماکن خصوصی و سایر فضاهایی دیگر امکان پایش ندارند، نمی توان آمار صحیح داد. اما در تلاش هستیم با ارائه برنامه های متنوع سهم مشارکت مردم در ورزش همگانی را افزایش دهیم.
وی گفت: چگونگی گسترش ورزش همگانی و افزایش شاخص و همچنین نحوه مدیریت اماکن ورزش با هم افزایی سایر دستگاه ها بسیار مهم است و اگر بتوانیم در خلال فعالیت های دولت دوازدهم همگرایی اثر بخش تری را ایجاد کنیم، در این زمان می توانیم در توسعه ورزش همگانی موفق عمل کنیم.
وزیر ورزش گفت: از این پس نشست شورای عالی ورزش همگانی را فصلی برگزار می کنیم تا با تبادل نظر ضریب بهره وری را افزایش داده و به شاخص های استاندارد جهانی دست یابیم.
سلطانی فر گفت: به رغم اینکه باید باور و فرهنگ ورزش را در مردم تقویت کرد، در امکانات وفضاهای ورزشی کمبود داریم. زیرا علاوه بر فضا و امکانات ورزشی این وزارتخانه، شهرداری ها، دانشگاه ها و سایر نهادها داری فضاهای ورزشی هستند که مردم از آن استفاده می کنند.
در پایان نشست شواری عالی ورزش همگانی با حضور سلطانی فر از هشت کتاب با عنوان دانش افزایی و تغییر نگرش مردم رونمایی شد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید
ورزشی**9250**9029**1584
خبرنگار: گلی سفید زاده**انتشار:مولوی

انتهای پیام /*