رحمانی فضلی:حاشیه نشینی ثمره نظام بودجه ریزی غلط است/ لزوم تداوم تعامل مجلس و دولت برای رفع مشکلات

به گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی درباره حضورش در نشست امروز -شنبه- فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس حق دارند که از برنامه های وزرای پیشنهادی مطلع شوند و انتقادات خود را بیان کنند تا در نهایت زمینه برای اتخاذ تصمیم خیر برای کشور فراهم شود.
وزیر پیشنهادی برای وزارت کشور در دولت دوازدهم اظهار داشت: در جلسه امروز فراکسیون امید حدود 20 نفر از نمایندگان سوالات و انتقادات خود را مطرح کردند و بنده نیز به این سوالات پاسخ دادم. تعاملات خوبی صورت گرفت.
رحمانی فضلی ابراز امیدواری کرد که این تعاملات (با نمایندگان و فراکسیون ها) تنها به ایام انتخاب وزرا محدود نشود بنابراین باید شرایطی فراهم شود که در پایان هر فصل وزرا عملکرد دستگاه ذیربط خود را براساس برنامه ای که از قبل داده بودند، تشریح کنند تا بررسی شود با انجام این مهم مجلس می تواند برای پیشرفت امور کمک کند؛ البته هرجا کاستی در عملکرد صورت گرفته سوال کند.
وی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی وجود نظام مردم سالاری دینی نعمت است افزود: ما تابع نظرات مجلس هستیم.
رحمانی فضلی درباره پدیده حاشیه نشینی گفت: درباره موضوع حاشیه نشینی و آسیب های اجتماعی گزارش تهیه شد و مقام معظم رهبری نسبت به این گزارش عنایت داشتند و نتیجه گزارش در 4 جلسه 3 ساعته با حضور تمامی مسئولان و سران قوا در محضر مقام معظم رهبری بررسی شد و ایشان اولویت هایی را تعیین کردند که اولین آن درباره مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر بود؛ همچنین ایشان تأکید داشتند باید به موضوع حاشیه نشینی رسیدگی شود.
وزیر پیشنهادی کشور در کابینه دوازدهم گفت: در حوزه کالبدی متولی حاشیه نشینی وزارت راه و شهرسازی است و در حوزه محتوایی دستگاه های فرهنگی و اجتماعی برنامه های مفصلی اعلام کرده اند و پیشرفت های خوبی در این زمینه وجود داشته است.
به گزارش خانه ملت، رحمانی فضلی گفت: مهاجرت های بی شمار به حاشیه نشینی منتهی شده که البته این مهاجرت ها نیز به دلیل عدم توازن در توزیع امکانات و منابع کشور است، بنابراین باید به روستاها و شهرهای کوچک رسیدگی کرد تا مردم دیار خود را ترک نکنند وگرنه اینگونه مشکلات تداوم دارد.
سیام**3070**1449**تنظیم: داود نخ کوب نیاسر**انتشاردهنده: امیر کاردان راد

انتهای پیام /*