فوتبال جام جهانی زیر 17 سال/ ایران بدنبال خلق شگفتی مقابل تیم قدرتمند اسپانیا

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری پی تی آی هند، اسپانیا قهرمان اروپا در دیدار مقابل تیم ایران در یک چهارم نهایی جام جهانی زیر 17 سال، بخت صعود به نیمه نهایی است.
تیم فوتبال نوجوانان ایران روز یکشنبه در ورزشگاه جواهر لعل نهرو به مصاف اسپانیا می رود. تیم اسپانیا که سه بار نایب قهرمان این جام شده است، پیشتاز است، اما تیم شگفتی ساز آسیا در مسیر صعود به یک چهارم نهایی رشادت و عزم خود را نشان داده است.
اسپانیا بعد از برتری مقابل تیم قدرتمند فرانسه، سرشار از اعتماد به نفس است. انبوه استعدادها در تیم اسپانیا انتخاب های زیادی را فراروی سانتیاگو دنیا سرمربی این تیم قرار داده است.
آبل روئیز کاپیتان تیم بیشترین گلزنی را در تیم زیر 17 سال اسپانیا داشته است و دنیا بسیار او را تحسین می کند.
تیم اسپانیا چهره بسیار قدرتمندی دارد. برتری اسپانیایی ها مقابل فرانسه به اعتماد به نفس آنها افزوده است.
قهرمان رقابت های زیر 17 سال اروپا در نخستین بازی خود در این جام مغلوب برزیل شد، اما با برتری برابر نیجر و کره شمالی در گردونه رقابت ها باقی ماند و به مرحله حذفی صعود کرد.
بزرگترین آزمون اسپانیا، مقابل تیم فرانسه در یک هشتم نهایی بود که با موفقیت از این آزمون سربلند بیرون آمد.
با این حال اسپانیا می داند مقابل حریف مصمم خود در ورزشگاه جواهر لعل نهرو مشکلات جدی خواهد داشت.
نایب قهرمان رقابت های زیر 16 سال آسیا با برتری چهار بر صفر مقابل آلمان بخت قهرمانی این جام در کانون توجه قرار گرفت و از آن زمان عملکرد موفقیت آمیزی داشته است.
این نخستین بار است که تیم ایران چنین پیشرفتی داشته است و مشتاق است به سفر خود ادامه دهد.
تیم ایران با چهار برد در چهار بازی 12 گل زده و دو گل خورده داشته است. تیم ایران در یک هشتم نهایی مکزیک را با نتیجه دو بر یک شکست داد و صعود تحسین برانگیزی به یک چهارم نهایی داشت.
تیم ایران در سه دوره حضور خود در ادوار جام جهانی زیر 17 سال، یک بار به مرحله حذفی صعود کرد. تیم ایران از نظر مالکیت توپ برتری نداشته است، اما هر زمان فرصت گلزنی یافته از آن استفاده کرده است.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزشی ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1584
مترجم:مولوی انتشاردهنده:علی خورسندی

انتهای پیام /*