ادامه جستجو درمناطق سیل زده خراسان رضوی برای یافتن مفقودان/اسکان 450نفر

محمد مقدوری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس تصمیم استاندار خراسان رضوی شورای مدیریت بحران شهرستانها درحال آماده باش است؛ روند کار امداد و نجات و جستجو طی دیشب تاکنون بطور مستمر ادامه یافته و وقفه ای در این عملیات ایجاد نشده است.
وی ادامه داد: بر این اساس تاکنون هیچیک از ساکنان بومی مناطق سیل زده مفقود نشده اند اما در مورد گردشگران هنوز اطلاع دقیق در دست نیست. با این حال تاکنون خبری در زمینه اعلام مفقودی این افراد نداشته ایم اما هنوز نمی توان در این زمینه اظهارنظر قطعی کرد.
معاون استاندار خراسان رضوی گفت: دیشب 450 نفر از گرفتاران در سیل اسکان یافتند؛ همه نیازهای مربوط به تغذیه و اقامت آنها درشهرستانهای کلات و درگز تامین و تعداد قابل توجهی از وسایل نقلیه گردشگران هم از میان گل و لای خارج شده است.
وی افزود: تعداد از خودروها در منطقه چهلمیر شهرستان درگز در میان گل و لای باقی مانده بود که امروز عملیات آزادسازی آنها انجام می شود.
مقدوری به 25 روستای درگیر سیل در شهرستانهای درگز، کلات، قوچان و نیشابور اشاره و بیان کرد: میزان خسارات در بخش کشاورزی این مناطق فوق العاده بالاست. به محض فروکش سیل ارزیابی و تعیین میزان خسارات جمع بندی می شود.
در جریان بارشهای رگباری عصر جمعه در شهرستانهای درگز، قوچان، نیشابور و کلات در شمال استان خراسان رضوی و جاری شدن سیل تاکنون هشت نفر جان باخته اند. استاندار خراسان رضوی نیز صبح امروز 21 مرداد همراه با مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری به منطقه سیل زده کلات رفت تا از نزدیک در جریان عملیات جستجو، امدادرسانی و خدمات دهی به سیل زدگان قرار گیرد.
** در جستجوی مفقودان
فرماندار کلات نیز به خبرنگار ایرنا گفت: در پی جریان سیل عصر دیروز در این شهرستان چهار نفر مفقود شده اند که عملیات جستجو برای یافتن آنها ادامه دارد. این امکان وجود دارد که افراد مفقود، در زمان وقوع سیل به محل امن رفته باشند و تا ساعاتی دیگر زنده پیدا شوند.
سیداصغر موسوی تبار روز افزود: آمار کشته شدگان سیل دیروز در کلات پنج نفر است.
بر اساس اعلام جمعیت هلال احمر خراسان رضوی عصر دیروز یک گروه کوهنوردی 54 نفره در مناطق اطراف کلات نجات یافتند و با توجه به اینکه وقوع سیل در روز تعطیل و همزمان با مراجعه طبیعت گردان به این مناطق بوده است نمی توان آمار دقیق از مفقودان ارائه داد.

* وضعیت مصدومان بستری رو به بهبود است
رئیس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز گفت: حال 10 مصدوم ناشی از سیل در بیمارستانهای استان خراسان رضوی رو به بهبود است.
شهرام طاهرزاده در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مصدمان سیل دیروز توسط آمبولانسهای اورژانس به بیمارستانهای کلات، درگز، قوچان، نیشابور و مشهد انتقال یافته بودند. پنج نفر از مصدومان در بیمارستان درگز، دو نفر در کلات و در بیمارستانهای نیشابور، قوچان و مشهد هر کدام یک مصدوم بستری است.
وی جراحات در نواحی مختلف بدن را مشکل مصدومان سیل اعلام و بیان کرد: طبق آخرین اطلاعات دریافتی حال عمومی آنها مناسب و رو به بهبود است.
در پی بارشهای رگباری عصر دیروز در شهرهای درگز، قوچان، نیشابور و کلات در شمال استان خراسان رضوی و جاری شدن سیل 450 نفر به صورت اضطراری توسط نیروهای امدادی هلال احمر در شهرهای سیل زده اسکان داده شده اند.
خبرنگاران: فاطمه یوسفی ، ناصر اسدزاده هروی و مریم انجیدنی **انتشار: حسین کریم زاده
1906/3221/3027/1858

انتهای پیام /*