جریان های افراطی به دلیل نبودن مرجعیت علمی معتبر شکل می گیرد

به گزارش خبرنگار معارف ایرنا آیت الله محسن اراکی روز پنجشنبه در کمیسیون اتحادیه جهانی زنان مسلمان در سومین روز از برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی با بیان اینکه نمی توان به هر کسی مرجعیت داد، اظهار داشت: در صورتی که مرجعیت علمی معتبری وجود نداشته باشد، موجب بروز جریان های افراطی خواهد شد. لذا خطابه دینی باید بر اساس روش درست علمی باشد تا بتوان به آن اعتماد کرد.
وی تاکید کرد: اگر مرجعیت بر اساس نظرات فقهی و علمی دیدگاه خود را ارائه ندهد، نمی توانیم درک درستی از دین اسلام داشته باشیم.
به گزارش مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اراکی با بیان اینکه مشکل داعش، مشکل تحریف مذهبی است، گفت: داعش به دلیل نبودِ مرجعیت فقهی به وجود نیامده است بلکه در اثر تحریفاتی که در دین و مذهب انجام داده این مشکلات را در جهان به وجود آورده است.
وی همچنین گفت: در فقه شیعه، مدرن ترین روش های درک متون فقهی وجود دارد و بررسی های دقیق علمی درباره این متون صورت گرفته است.
سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با شعار «وحدت و الزامات تمدن نوین اسلامی» و با حضور 500 میهمان خارجی و داخلی از سه شنبه با سخنرانی حجت الاسلام و المسلین حسن روحانی رئیس جمهوری در سالن اجلاس سران آغاز شد و امشب پس از برگزاری جلسات کمیسیون های تخصصی با صدور بیانیه ای در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما پایان می یابد.
فراهنگ**1003**1418
خبرنگار: محمدرضا جعفرملک ** ناشر: مریم برزآبادی

انتهای پیام /*