آتش گرفتن یک مخزن مالچ در حمیدیه خوزستان

عاشور سواری پور یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: کار مالچ پاشی توسط پیمانکار اداره منابع طبیعی در منطقه حمیدیه در مسیر خسرج انجام می شود، و این حادثه در یکی از مخازن نگهداری مالچ رخ داده است.
وی گفت: این حادثه آتش سوزی حدود ساعت 6 صبح امروز رخ داده و تمامی امکانات شهرستان حمیدیه برای مهار این آتش سوزی به محل منتقل شده اما امکان مهار آتش را نداشتیم.
فرماندار حمیدیه ادامه داد: از ستاد مدیریت بحران خوزستان، آتش نشانی، اداره برق اهواز درخواست خودرو و وسایل مهار آتش کردیم که به محل منتقل شده اما همچنان امکان مهار آتش فراهم نشده است.
سواری پور با بیان اینکه از شرکت نفت درخواست کمک شده که در حال اعزام نیرو هستند اظهار کرد: برای مهار آتش مالچ، نیاز به ماده ای به نام فوم است.
وی با اشاره به اینکه این حادثه خسارت جانی در پی نداشته است ادامه داد: میزان خسارت مالی هنوز برآورد نشده است.
مالچ نفتی ماده‌ای است که از پسمانده‌های نفت خام در برج تقطیر پالایشگاه‌ها بدست می‌آید. این ماده به صورت لایه نازک و قابل انعطافی بر روی تپه‌های ماسه‌ای پاشیده شده و موجب تثبیت موقت رمل ها و شن های روان می شود.
حمیدیه در غرب اهواز واقع شده و شامل 2 بخش و چهار دهستان است، این شهرستان با انتزاع از شهرستان اهواز،شامل بخش مرکزی با توابع دهستان کرخه و دهستان دهکده، و بخش گمبوعه با توابع دهستان طراح و دهستان جهاد، در 12 دی 1391 از سوی هیات وزیران از شهرستان اهواز جدا، و مستقل شد.
7158/ 6037
خبرنگار: زینب فرحانی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

انتهای پیام /*