تعداد مصدومان زلزله 5.1 ریشتری سرپل ذهاب به 51 نفر رسید

رضا محمودیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: این زمین لرزه که ساعت 18:52 دقیقه عصر روز شنبه با مرکزیت سرپل ذهاب بوقوع پیوست، در شهرستان های قصرشیرین، گیلانغرب، دالاهو، اسلام آبادغرب، کرمانشاه و اورامانات نیز احساس شد.
وی با بیان اینکه در این حادثه 51 نفر مصدوم شدند، افزود: 41 مصدوم متعلق به شهرستان قصرشیرین و 9 نفر نیز متعلق به شهرستان گیلانغرب بود.
محمودیان با تاکید بر اینکه این زمین لرزه تلفات جانی نداشته است، گفت: 2 نفر از مصدومان سرپل ذهاب و یک نفر از مصدومان گیلانغرب به دلیل شکستگی دست و پا به بیمارستان آیت الله طالقانی کرمانشاه منتقل و بقیه نیز به صورت سرپایی مداوا شدند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: در این زمین لرزه تعدادی از ساختمان های نیمه مخروبه که در اثر زمین لرزه بزرگ 7.3 ریشتری شامگاه 21 آبان آسیب دیده بودند، تخریب شدند.
وی ادامه داد: بلافاصله پس از وقوع این زمین لرزه نیروهای امدادی نظیر هلال احمر، اورژانس و ... به منطقه اعزام و خدمات رسانی را آغاز کردند و خوشبختانه مشکل خاصی پیش نیامد.
محمودیان در پایان و با بیان اینکه دستگاه های خدمات رسان در مناطق زلزله زده در حالت آماده باش هستند، از اعزام تیم های کارشناسی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منطقه برای برآورد خسارت زمین لرزه شب گذشته خبر داد.
پس از وقوع زمین لرزه بزرگ شامگاه 21 آبان تاکنون 1669 پس لرزه بوقوع پیوسته که 57 مورد ان ها بیش از 4 ریشتر قدرت داشته است.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان نیز که در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه رخ داد باعث کشته شدن 620 تن و مصدومیت 12 هزار و 386 نفر شد.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
8066/7458 خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*