اعزام بالگرد برای خاموش کردن آتش جنگل های آمل

به گزارش خبرنگار ایرنا ، یک فروند بالگرد از دیروز (یکشنبه) قرار بود برای خاموش کردن آتش به منطقه اعزام شود ولی به خاطر شرایط جوی و مه غلیظ در منطقه، این کار انجام نشد.
جنگل منطقه ' رزکه ' بخش امامزاده عبدالله آمل از بامداد یکشنبه در آتش سهل انگاری افرادی قرار گرفت که پس از روشن کردن آتش برای گرم شدن یا پختن غذا ، آن را خاموش نکرده بودند.
دو روز پیش نیز دستکم یک هکتار جنگل منطقه ' کلرد ' آمل در آتش سوخت .
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آمل صبح دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت که یک فروند بالگرد برای تسریع در خاموش کردن آتش در ارتفاعات جنگلی رزکه به این منطقه اعزام شد.
نعمت الله کوهستانی افزود :‌ نیروهای یگان حفاظت و بسیج مردمی نیز از روز گذشته برای اطفاء حریق در منطقه حضور دارند ، ولی به دلیل صعب العبور بودن منطقه و امکان پذیر نبودن اعزام ماشین آلات آتش نشانی ، کارها به کندی پیش می رود.
وی ادامه داد : از بامداد یکشنبه تاکنون بیش از 15 هکتار از جنگل منطقه رزکه در آتش سوخت و تلاش ها برای مهار آتش تاکنون بی نتیجه بوده است.
رییس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری آمل ابراز امیدواری کرد که با اعزام بالگرد و با تلاش نیروهای مستقر ، آتش مهار شود.
کوهستانی، از علت دقیق آتش سوزی در جنگل های امامزاده عبدالله در روزهای اخیر اظهار بی اطلاعی کرد و احتمال داد که افزایش دمای هوا و وجود برگ های خشک در جنگل از یک سو و بی توجهی گردشگران و افرادی که پس از روش کردن آتش نسبت به خاموشی آن سهل انگاری می کنند از سوی دیگر سبب بروز چند آتش سوزی در ماه های اخیر در جنگل های شهرستان شده است.
در حوزه استحفاظی شهرستان آمل حدود 80 هزار هکتار جنگل و 120 هزار هکتار مرتع وجود دارد.
خبرنگار : مهدی غلامی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7327/1654

انتهای پیام /*