دستگیری راننده شیطان صفت/ شاکیان به پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کنند

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ در 10 آذر امسال زن جوانی با مراجعه به کلانتری 103 گاندی اعلام کرد که به عنوان مسافر سوار یک دستگاه پراید سفید شده اما راننده خودرو، با تهدید چاقو وی را مورد آزار و اذیت قرار داده است.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع آدم ربایی منجر به آزار و اذیت و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 2 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
شاکی با حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: صبح روز جمعه برای شرکت در آزمون وکالت از شهرستان به تهران آمدم؛ زیر پل سیدخندان یک دربستی گرفتم تا به خیابان زرگنده بروم اما ناگهان راننده پراید با تغییر مسیر به داخل خیابانی رفت که ابتدای آن تابلوی بن بست قرار داشت؛ همان لحظه احساس کردم راننده نقشه شومی دارد و همان لحظه دست بردم تا در ماشین را بازکنم اما دستگیره ی ماشین کلا نبود و شیشه بالابر هم نداشت تا شیشه را پائین کشیده و از مردم درخواست کمک کنم.
وی ادامه داد: راننده در انتهای کوچه ی بن بست نگه داشت و چاقوی ضامن دار بزرگی را در آورد و جلوی گلویم گرفت و مرا تهدید کرد؛ با التماس از وی خواستم تا پول هایم را گرفته و مرا رها کند اما به دنبال پول نبود...؛ با گذشت حدودا 20 دقیقه و پس از التماس های فراوان، سرانجام راننده مرا در وسط خیابانی خلوت پیاده کرد و به سرعت از محل دور شد.

* شناسایی و دستگیری متهم
با توجه به اظهارات شاکی و شناسایی محدوده تردد خودرو پراید، کارآگاهان با انجام تحقیقات میدانی و بهره گیری از تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته موفق به شناسایی خودرو پراید سفید رنگ صندوق دار به شماره انتظامی ایران33/*** ج 49 شده و در بررسی ارکان هویتی خودرو اقدام به شناسایی مالک آن در شهرک مسعودیه شدند.
با شناسایی مالک خودرو و در تحقیقات پلیسی مشخص شد که این وسیله نقلیه در اختیار پسر مالک خودرو به نام مصطفی ( متولد 1367 ) است که از مدتی پیش و به واسطه اختلافات شدید خانوادگی کمتر به محل سکونتش مراجعت دارد.
با شناسایی تصویر مصطفی توسط شاکی دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و سرانجام در هفتم دی دستگیر و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهم در همان تحقیقات اولیه صراحتا به آزار و اذیت شاکی اعتراف و با قرار قانونی و برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
وی با توجه به احتمال افزایش شکات پرونده عنوان داشت: با توجه به شیوه و شگرد متهم در برداشتن دستگیره های عقب خودرو به منظور جلوگیری از پیاده شدن شاکی پرونده، از تمامی شکات احتمالی که بدین وسیله توسط راننده یک پراید سفید رنگ مورد تهدید، سرقت و آزار و اذیت قرار گرفتند دعوت می شود تا برای شناسایی متهم و طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: مهدی مقدر انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/9343/7247 / 1539

انتهای پیام /*