مدیرعامل شهرجدید پردیس: 2هزار واحد مسکن مهر در فاز8 آماده افتتاح است

به گزارش خبرنگار ایرنا، سعید غفوری روز شنبه در نشست خبری در شهر جدید پردیس، افزود: وزارت راه و شهرسازی برای تامین منابع مالی و تکمیل واحدهای مسکن مهر شهر جدید پردیس اهتمام زیادی دارد.
وی از پرداخت 130 میلیارد تومان اوراق خزانه اسلامی از ابتدای سال 96 تاکنون به شرکت عمران شهر جدید پردیس خبرداد و گفت: تمامی این منابع به جای دیون قبلی شرکت عمران، در حوزه زیرساخت های فاز های مختلف هزینه شده تا محوطه سازی ها و زیرساخت های مورد نیاز با سرعت بیشتری اجرا شود.
غفوری اظهارداشت: در سال جاری 30 میلیارد تومان منابع دیگر از سوی وزارت راه وشهرسازی در 4 مرحله برای شرکت شهر جدید پردیس تامین شده تا برای پرداخت دیون پیمانکاران فازهای مختلف تهاتر شود.
مدیرعامل شرکت شهر جدید پردیس یادآورشد: طی 14 ماه گذشته 5 مدرسه، 2 کلانتری و 2 مسجد ساخته و تحویل شده، 23 مدرسه و 5 مسجد در فازهای مختلف در حال ساخت است و 4 مدرسه و 3500 واحد دیگر تا هفته دولت برای افتتاح آماده می شود.
وی با بیان اینکه از متقاضیان مسکن مهر شهر جدید پردیس می خواهیم واحدهای مسکن مهر خود را ارزان نفروشند، گفت: متقاضیان نباید فریب دلالان را بخورند و واحدهای خود را به قیمت کمتری بفروشند، زیرا با تکمیل واحدهای فازهای مختلف شهر جدید پردیس و دسترسی آن به آزادراه تهران- پردیس و همچنین عملیاتی شدن پروژه مترو در این منطقه قطعا پس از افتتاح قیمت این واحدها افزایش بیشتری خواهد یافت و در رابطه با سوداگری و دلالی در فازهای شهر جدید پردیس، 2 دلال توسط نیروهای انتظامی دستگیر شده اند.
وی ضمن تشکر از صبوری متقاضیان واحدهای مسکن مهر در شهر جدید پردیس افزود: همواره همه دست اندرکاران واحدهای مسکن مهر در این شهر در تلاشند تمام واحدها در این شهر در اسرع وقت به متقاضیان تحویل شود.
مدیرعامل شرهر جدید پردیس با اشاره به مذاکرات خود با بانک مسکن گفت: طی مذاکراتی که با مسئولان بانک مسکن در هفته گذشته داشتیم متعهد شدیم شرکت عمران ضمن صدور پایان‌ کار تنها با ارائه سفته به بانک مسکن واحدها را به مردم تحویل دهد، و بانک نیز از متقاضیان ضامن مطالبه نخواهد کرد.
غفوری با اشاره به روند پیشرفت برخی از فازهای شهر جدید پردیس گفت : در حال حاضر حدود 2 هزار واحد مسکن مهر در فاز 8 پردیس آماده افتتاح است و امیدواریم تا 10 روز اینده افتتاح شود.
وی بیان کرد: با وجود تلاش در این فاز هنوز شاهد کم‌ کاری از سوی برخی پیمانکاران هستیم که باعث می‌شود از نتیجه فعالیت‌های انجام شده در این منطقه راضی نباشیم، اما این امید را به متقاضیان مسکن‌مهر در این فاز می‌دهیم که تا پایان سال اتفاقات خوبی در این فاز شاهد خواهند بود.
وی از نحوه انتخاب پیمارنکاران در برخی از فازهای در گذشته انتقاد کرد و گفت: روند انتخاب برخی از پیمانکاران در دوره‌های گذشته جای سوال دارد که این پیمانکاران بر اساس چه سابقه ای انتخاب شده اند، هرچند که تمام دستگاه های اجرایی در تکمیل خدمات زیر بنایی در تمام فازهای شهر جدید پردیس همکاری کنند تا بتوانیم واحدها را به موقع به مردم واگذار کنیم.
به گفته غفوری با این حال واحدهای باقی ‌مانده فاز 8 تا خردادماه سال 97 تکمیل و به متقاضیان تحویل خواهد شد و قیمت واحدهایی که تحویل آنها به سال آینده موکول خواهد شد افزایش نخواهد یافت و از این پس نیز سرعت اجرای عملیات ساخت این واحدها با سرعت بیشتری دنبال خواهد شد.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با بیان این که برخی از پیمانکاران برای مردم کیسه دوخته‌اند، اظهارداشت: در حال حاضر شاهد مشکلات مهمی با پیمانکاران در فاز 3 هستیم زیرا پیمانکاران در این فاز مبالغ زیادی از مردم دریافت کرده اند که باید ضمن رفع این مشکلات تا مهرماه امسال طی 3 مرحله تمام بلوک‌های باقی ‌مانده این فاز که حدود 700 واحد است به متقاضیان تحویل شود.
غفوری در خصوص مشکلات موجود در فاز 5 و 9 جدید پردیس نیز گفت: شرکت عمران در این فازها با مسائل مختلفی مواجه است و از نحوه پیشرفت کار در این فازها بسیار ناراضی هستیم و با وجود تزریق منابع مالی مراحل تکمیل 10 هزار واحد این فاز به خوبی پیشرفت نداشته و در نشستی که برگزارشده به این نتیجه رسیده ایم که قرارداد پیمانکاراین فاز را لغو و تکمیل این واحدها را به پیمانکاران قوی تری واگذار کنیم.
غفوری بیان کرد: ما ناچار به تصمیم ‌گیری در این مورد هستیم زیرا که بارها از پیمانکار درخواست کرده ایم و اخطار داده ایم تا نسبت به تعیین و تکلیف پروژه‌ها اقدام کند زیرا تاکنون 650 واحد از 10 هزار واحد موجود به متقاضیان تحویل شده است.
مدیرعامل شرکت شهر جدید پردیس از جانمایی فاز 9 قدیم در این شهر انتقاد کرد و گفت: با وجود آنکه از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 6 میلیارد تومان برای آماده‌سازی این فاز و فراهم کردن شرایط لازم برای سکونت در فاز هزینه شده است ولی بازهم شرایط برای سکونت در این فاز فراهم نشده است. اما شرکت عمران تمام توان خود را به کار گرفته تا طی 2 ماه آینده بخش عمده‌ای از واحدهای این فاز به متقاضیان تحویل شود، ضمن اینکه اضافه پرداخت احتمالی متقاضیان در فازهای مختلف پردیس پس از بررسی های مورد نیاز به آنان بازپرداخت خواهد شد.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اشاره به روند اجرای واحدهای مسکن مهر در فاز 11 بیان کرد: در حال حاضر پیمانکار در منطقه 1 و 5 این فاز فعال بوده و درصددیم با برنامه ریزی واحدهای این مناطق فاز 11 به سرعت تکمیل شود.
غفوری در خصوص مشکلات شرکت عمران شهر جدید پردیس با سیستم مالیاتی کشور گفت: متاسفانه به دنبال مشکلاتی که با بخش مالیاتی داشتیم حساب خزانه ما به صورت غیرقانونی مسدود شده بود زیرا اداره دارایی از سال 90 تاکنون به اشتباه مبلغی بالغ بر 8 میلیارد تومان مالیات برای این شرکت اعلام کرده بود در حالی که با توجه به قوانین موجود تا زمان تکمیل مسکن مهر و آماده ‌سازی واحدها مالیاتی به پروژه‌های مسکن مهر تعلق نمی‌گیرد و هم‌اکنون به دنبال رفع این مشکل و روشن‌ شدن ابهامات آن هستیم.
اقتصام**1108**خبرنگار: ایرج منصوری * انتشار : مرضیه فاتحی

انتهای پیام /*